מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מהו בדק בית לדירה חדשה?

בדק בית הינו הליך הנדסי המבוצע על ידי אנשי מקצוע, ונועד לאתר ליקויים שונים בנכס ובסביבתו. זהו הליך ביקורת הנדסית למבנה, הנחוץ בעת רכישת דירה או בית מיד שנייה.

מהו בדק בית לדירה חדשה?


בדק בית הינו הליך ביקורת הנדסית למבנה, הנחוץ בעת רכישת דירה או בית מיד שנייה או מקבלן, וכן למשכירי דירה המבקשים לוודא את שלמות הנכס בתום תקופת ההשכרה. הבדיקה נועדה לוודא כי הנכס המיועד עומד בדרישות תוכנית הבנייה המקורית ובכל תקני הבנייה המחויבים בחוק, וכך לאשר את תקינותו ובטיחותו.

ההליך מבוצע על ידי מומחים בתחום המגישים חוות דעת שנוגעת לליקוי בנייה, וזו קבילה על פי חוק בטרם הרכישה ועד תום השנה הראשונה. במידה ונמצאו ליקויים בנכס ניתנת למוכר הזדמנות לתקנם, אך אם הוא מסרב או מבצעם באופן חלקי או לקוי, יש לשקול הגשת תביעה משפטית כנגדו.

<a href='business.asp?bid=34' target='_blank'><b>בדק בית לדירה חדשה</b></a>

ביצוע בדק בית לפני מעבר לדירה חדשה

חשוב לדעת כי לעיתים קרובות ליקויי בניה אינם ניתנים לאיתור בעין בלתי מקצועית, וגם אם אותרו הם דורשים הגשת דו"ח מסודר על ידי איש מקצוע, שהינו לרוב מהנדס או שמאי מקרקעין. אנשי המקצוע מגיעים אל הנכס מצוידים במכשור מתקדם למדידה ולאיתור ליקויי מבנה, כדוגמת מכשירי  פילוס או מצלמות אינפרא אדומות, ונדרשים לבצע מספר רב של בדיקות מקיפות לכל רכיבי הנכס. מקור הליקויים שהתגלו עשוי להיות באי התאמה או אי עמידה בדרישות תוכנית הבנייה המקורית, ובחוסר התאמה למפרט הטכני. כמו כן, קיימים ליקויים שמקורם בחריגות בנייה, סדקים בקירות, איכות עבודת הריצוף, בעיות איטום, איכות חומרי הבנייה, ליקויי בטיחות, אי עמידה בתקנים, כשלי תשתיות, יסודות המבנה, פגמים אסטטיים ורמת הגימור של הנכס.

דו"ח בדק בית

בסיום בדק הבית יוגש למזמין דו"ח מפורט ומדויק. הדו"ח מפרט את כל ליקויי הבנייה שנמצאו, מידת חומרתם, התיקונים הנדרשים והערכת עלותם. למעשה, דו"ח ליקויי בנייה המבוצע על ידי חברה מוסמכת מהווה אסמכתא קבילה בבית משפט באשר למצבו של הבית. הדו"ח מהווה טיעון מבוסס מול מוכר הנכס מבחינת הדרישה לביצוע תיקונים, או מבחינת מחיר הרכישה. לצד בדיקות המפרטות כל ליקוי הנדסי שהתגלה במבנה, החל בפגמים אסטטיים קלים ועד לליקויים חמורים במבנה עצמו, דו"ח בדק בית יכלול גם את הסעיפים הבאים:

  • בדיקת תוכניות - כולל התאמה לתוכניות מתאר קיימות, ופירוט של תוכניות מתאר ברמה המקומית, המחוזית והארצית, אשר קיימות או מיועדת בנכס ובסביבתו הקרובה.
  • בדיקה סביבתית – כולל מטרדים וליקויים סביבתיים כמו רעש, מפגעי קרינה או זיהום.
  • בדיקה אזורית - מתייחסת לתשתיות בסביבת הנכס, שירותים חיוניים ומידע סטטיסטי אודות המצב הסוציו אקונומי באזור.

המאמר באדיבות:

חברת טרמינל, שירות בדק בית והנדסה בע"מ

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט