מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מה חשוב לך לדעת על מזגנים עיליים

מזגנים עיליים הם מזגנים מפוצלים, הבנויים משתי יחידות – אחת בתוך הבית ואחת חיצונית. התקנת מזגנים עיליים דורשת הכנות ומקום להתקנת יחידת המדחס החיצונית.

מה חשוב לך לדעת על מזגנים עיליים

חושבים על רכישת מערכת מיזוג לדירה? לחצו כאן והצטרפו לרכישת מערכת מיזוג עם "סוגרים הכל לדירה"!

 


מזגן עילי כשמו כן הוא - מזגן המותקן למעלה. ההגיון מאחורי מזגנים עיליים אומר כי האויר הקר ממילא יורד למטה, ולכן ניתן להתקינם במקום גבוה, כך שלא יתפסו מקום בחדר, כשפתח הקירור מופנה כלפי מטה. מזגנים עיליים מותאמים לקירור או חימום של חללים לא גדולים. באופן יחסי, חימום החלל בעזרת מזגן עילי צורך יותר אנרגיה (אוויר חם עולה למעלה) ועל המזגן לעבוד קשה יותר.

ממה בנויים מזגנים עיליים

מזגנים עיליים הם מזגנים מפוצלים, הבנויים משתי יחידות – אחת בתוך הבית ואחת חיצונית. היחידה הפנימית נקראת "סוללה" והיא כוללת מארז פלסטיק המכיל את המאייד ואת מערכת השליטה על וויסות הטמפרטורה ועצמת זרימת האוויר. פתח יציאת האוויר הקר מצוי בחלקה התחתון של הסוללה, ומותקנים בו תריסים המאפשרים לכוון את זרימת האוויר. המזגן מצויד בשלט רחוק השולט על כל מערכות הבקרה של כיווני התריס ועל מערכת הוויסות.

התקנת מזגן עילי

מדחס, מעבה ומאוורר

היחידה החיצונית של המזגן מותקנת על קיר הבניין, והיא כוללת מדחס, מעבה ומאוורר. המדחס יונק גז בלחץ נמוך ומעביר אותו בלחץ וטמפרטורה גבוהים למעבה. במקביל, המדחס מסיע למעבה גם חום שנקלט על ידי הגז, בלחץ נמוך. הגז המגיע אל המעבה בלחץ גבוה ובטמפרטורה גבוהה בהרבה מזו של הסביבה. המאוורר מזרים אוויר חיצוני דרך צלעות המעבה. האוויר שנמצא בחוץ סופג את החום מהגז שבמעבה ומקרר את הגז. קירור הגז הופך אותו לנוזל בלחץ גבוה.

המאייד

כזכור, המאייד נמצא ביחידה הפנימית שבתוך הבית. אותו נוזל מקורר בלחץ גבוה זורם דרך צינורות המחברים את היחידה החיצונית לפנימית, אל המאייד. במאייד נגרמת במכוון נפילת לחץ וטמפרטורה. עכשיו הנוזל נמצא בלחץ נמוך, בתוך היחידה הפנימית, והטמפרטורה שלו נמוכה יותר מטמפרטורת האוויר בחדר. המאוורר של המאייד מזרים את האוויר החם באופן יחסי, מהחדר אל תוך המאייד, הנוזל חוזר להיות גז ומוזרם דרך פתחי היציאה כאוויר קר.

התקנת מזגנים עיליים

התקנת מזגנים עיליים דורשת הכנות ומקום להתקנת יחידת המדחס החיצונית. בדירות קבלן חדשות מותקנת לעיתים הכנה למזגן מיני מרכזי ולא תמיד ישנה אפשרות להתקין את היחידה החיצונית, ולכן כדאי לבדוק זאת לפני רכישת המזגן. התקנת מזגן עילי כרוכה בקידוחים, ולעיתים בעבודות גבס קטנות, בהתאם למיקום המזגן ולמיקום המדחס. מזגן עילי מתאים לקירור חדר אחד בלבד, ולכן, במידה ויש צורך ביותר ממזגן אחד, כדאי לוודא שישנה אפשרות להרכיב מספיק מדחסים בחוץ. בחלק מדגמי המזגנים ניתן לחבר שני מאיידים לאותו מדחס ולחסוך מקום. וודאו כי ההתקנה נעשית על ידי בעל מקצוע מורשה ומנוסה וכי המתקין או יועץ מיזוג אוויר מטעמו מבקר בביתכם לפני ההתקנה ומתאם את כל העבודות הנדרשות.

עומדים לרכוש מערכת מיזגו אויר חדשה? צוות סוגרים הכל לדירה הכין לכם מדריך: איך לבצע השוואת מזגנים, שיהיה בהצלחה.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2021. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט