מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מה עדיף מזגן מרכזי או בכל חדר? מדריך לבחירה נכונה

רוב האנשים המחליטים להתקין מזגן בביתם מתחבטים בשאלה האם להתקין מזגן מיני מרכזי או להתקין מספר מזגנים עיליים. מה טוב לכם?

מה עדיף מזגן מרכזי או בכל חדר? מדריך לבחירה נכונה

חושבים על רכישת מערכת מיזוג לדירה? לחצו כאן והצטרפו לרכישת מערכת מיזוג עם "סוגרים הכל לדירה"!

 


לכל מזגן יש יתרונות וחסרונות, כמובן, ולכל משפחה צרכים שונים ודרישות שונות ממערכת מיזוג האוויר הביתית. הצוות המקצועי של אתר סוגרים הכל לדירה מביא בפניכם את השיקולים שיש לקחת בחשבון בעת החלטה על רכישת מזגן.

מה עדיף מזגן מרכזי או מזכן בכל חדר

איך נדע איזה מזגן מתאים לנו?

ישנם לא מעט נתונים שכדאי לדעת לפני קבלת ההחלטה, ובכל מקרה כדאי להתייעץ עם יועץ מיזוג אוויר מקצועי לפני קבלת ההחלטה הסופית: איזה שטח אתם רוצים לקרר וכמה כוח סוס יש למזגן? איזה אביזרים נלווים יש לכל מזגן? מהן דרישות ההתקנה? האם יש ילדים בבית ומה גילאיהם? איך בנוי הבית וכמה חללים פתוחים יש בו אם בכלל? ועוד. נרחיב על הנקודות המרכזיות.

שטח וכוח סוס

מזגן מיני מרכזי הוא בעל עוצמת מנוע של 2 כוח סוס, ומגיע עד עוצמה של 7 כוח סוס. המנוע הקטן מתאים לדירות 2-3 חדרים, או כאשר רוצים לקרר בערתו רק חללים ציבוריים כמו סלון ומטבח לדוגמא. המנוע הגדול מתאים לבתים פרטיים או דירות גדולות.  מזגן עילי מתחיל מנפח מנוע של 3/4 כוח סוס ומגיע עד 4 כ"ס. בהתאם, הוא מתאים למיזוג חדרים קטנים עד בינוניים.

ילדים בבית

נוכחות ילדים בבית משנה את צריכת החשמל. בשל תנועת הילדים ברחבי הבית ממוזגים בו זמנית חללים רבים יותר, אך השליטה בכיבוי וההדלקה נשארת בידי ההורים כל עוד הילדים צעירים. בני נוער וצעירים שולטים במערכת המיזוג בעצמם, אך נוטים לשכוח לכבות את המזגן בצאתם מהחדר או מהבית. כמו כן יש לקחת בחשבון כמה שעות ביום נמצאים הילדים – בדרך כלל, ילדים נמצאים במסגרות רוב היום והמבוגרים בעבודה, אך בני נוער וצעירים נוטים להיות בבית יותר שעות במשך היום.

כמה חדרים ממזגים בו זמנית

כפי שציינו בהתחלה, מזגן מיני מרכזי מתאים כאש ריש צורך למזג את כל, או את רוב, חדרי הבית בו זמנית. צריכת החשמל של מזגן מיני מרכזי היא גבוהה יחסית, ואם אתם יודעים מראש כי בדרך כלל אתם זקוקים למיזוג חדר או שניים אחד בלבד בכל פעם, עדיף להתקין מזגנים קטנים יותר הצורכים פחות אנרגיה.

הכנות והתקנות

לא תמיד ניתן להתקין את המזגן המסוים בו אנו מעוניינים, ולעיתים זה דורש עבודות רבות, מסובכות ויקרות. ברוב הדירות החדשות מותקנת הכנה למזגן מיני מרכזי, דבר העשוי להקשות על התקנת מזגן עילי, ואילו בדירות ישנות נדרשת לעיתים עבודת שיפוץ מאסיבית של הנמכת התקרות להעברת תעלות המיזוג, חציבה בקירות ועוד. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי מזגן מיני מרכזי דורש נקודת חשמל אחת ונקודת ניקוז אחת, בעוד מזגנים עילייים דורשים נקודת חשמל ונקודת ניקוז לכל מזגן בנפרד.
 

מידע נוסף:

התקנת מזגן תלת פאזי, התקנת מזגנים עיליים, התקנת מזגן מיני מרכזי

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2021. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט