מוקד שירות לדייר: 072-2222191

תחזוקת מזגנים – זה לא קשה בכלל

בעזרת תחזוקה נכונה ובדרך כלל פשוטה, ניתן להאריך את חייה של מערכת המיזוג. צוות אתר "סוגרים הכל לדירה" מספר לכם כל מה שצריך לדעת על תחזוקת מזגנים נכונה.

תחזוקת מזגנים – זה לא קשה בכלל

חושבים על רכישת מערכת מיזוג לדירה? לחצו כאן והצטרפו לרכישת מערכת מיזוג עם "סוגרים הכל לדירה"!

 


כולנו מכירים את את ההרגשה המבאסת המתלווה לצאתו מכלל פעולה של מכשיר חשמלי יקר, כמו מקרר, מכונת כביסה או מזגן. אף מכשיר אינו פועל לנצח, כמובן, אך כדאי לדעת שבעזרת עבודת תחזוקה נכונה, ובדרך כלל פשוטה, ניתן להאריך את חייו של כל מכשיר חשמלי, ולמעשה של כל פריט בבית. צוות אתר סוגרים הכל לדירה מספר לכם כל מה שצריך לדעת על תחזוקת מזגנים נכונה.

תחזוקת מזגנים

תחזוקת מזגנים - זה דווקא קל

תחזוקת המזגנים פשוטה להפליא, ובכל חוברת הוראות ניתן למצוא הוראות מדויקות לניקוי נכון של הפילטרים וחלקים אחרים במזגן. רוב המכשירים של היום בנויים כך שהחלקים הדורשים ניקוי וטיפול עצמי נמצאים במקומות קלים לגישה ופשוטים להגעה, ורוב העבודה שלכם, כבעלי המכשיר, היא הקפדה על ניקוי תקופתי שלהם מאבק.

אבק - האויב מספר 1

דוגמא טובה לניקוי הכרחי היא ניקוי הפילטרים. פילטר מלוכלך וסתום מאבק מחליש את עבודתו של המזגן בטווח הקצר, כך שאינו מקרר או מחמם כראוי, ומקצר את חיי המנוע בטווח הארוך, שכן המנוע מתאמץ הרבה יותר כדי להשיג את רמת המיזוג הנדרשת. בדגמי מזגנים שונים ישנם פתחים שונים, שחלקם נדרשים להסרת אבק קבועה אחת לכמה זמן. גם בוכנות המאייד זקוקות לניקוי מדי פעם, וכדאי לבדוק בחוברת ההוראות כיצד מסירים את המכסים, מנקים את הבוכנות ושוטפים את המסננים. 

שאני אשפשף?!

שימו לב! אין לנקות אף חלק של המזגן בחומרים כימיים משום סוג! אל תשתמשו באקונומיקה, מי אש, חומרים לפתיחת סתימות וכו', העלולים לגרום נזק בלתי הפיך לחלקי המזגן העדינים. כדי לנקות מזגן כראוי נדרשת מטלית בד רכה ולחה, ומקסימום סבון כלים. את הפילטר ניתן לשטוף באמבטיה ולהניח לייבוש.

ניקוי החלק החיצוני

לא תמיד זה אפשרי, אך במידה והמעבה נמצא במקום נגיש כדאי לנקות גם אותו פעם בשנה. כדאי להסיר אבק מכנפי המאוורר, ולבדוק את שלמות הצנרת, חוזק החיבורים לקיר וכו'. אם המעבה מורכב בסמוך לפני הקרקע, כדאי לוודא שאין עשביה סמוכה שעלולה לחדור לתוכו.

בטיחות מעל הכל

אל תשכחו לנתק את המזגן מהחשמל לפני תחילת הניקוי! אם אינכם יכולים לנתק את המזגן מהחשמל, הורידו את המפסק הביתי כדי למנוע אפשרות של התחשמלות. רק לאחר שאתם מוודאים שהחשמל מנותק תוכלו להתחיל בניקוי עצמו. עבדו בעדינות שכן ישנם חלקים עדינים ורגישים במזגן העלולים להישבר או להתעקם. החלפת גז במזגן, תיקוני צנרת או תקלות חשמליות אין לבצע לבד ויש להזמין אנשי מקצוע לשם כך.

שקט וקר

כל הפעלות שהזכרנו צריכות להיעשות פעם או פעמיים בשנה בלבד, והן פשוטות למדי. תחזוקה שוטפת של המזגן תאפשר לכם להינות ממנו לאורך זמן רב, ותחסוך לכם כסף בהוצאות חשמל שעלולות לעלות כאשר המנוע מתאמץ יותר מדי, בהזמנת טכנאים לתקן קלקולים, ובקניית מזגן חדש בטרם עת. תחזוקה נכונה של המזגן תשמור עליו תקין ופעיל לשנים ארוכות, ואתכם – מרוצים.

 

למידע נוסף:

התקנת מזגני תדיראן, התקנת מזגני אלקטרה, התקנת מזגני מיצובישי

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט