מוקד שירות לדייר: 072-2222191

המדריך לבחירת פינת אוכל

פינת אוכל היא אחת ה'פינות' החשובות בבית והיא צריכה להיות גם יפה ומעוצבת וגם שימושית ונוחה שילוב שלא קל ליצור. צוות סוגרים הכל לדירה הכין לכם כמה טיפים לבחירת פינת האוכל.

המדריך לבחירת פינת אוכל


פינת האוכל בבית אמורה להיות נעימה ומעודדת ישיבה משותפת סביב השולחן, וכן להשתלב עם עיצוב הבית הכללי. השפע העיצובי ומגוון האופציות הבלתי נגמר מבלבלים את מי שעיצוב אינו המקצוע שלו, ואנשים רבים מוצאים את עצמם לבסוף עם פינת אוכל יפה בפני עצמה שאינה תואמת את צרכיהם, את מידות החלל, או את עיצוב הבית. כדי לסייע לכם בבחירת פינת האוכל המתאימה ביותר, לפניכם המדריך לבחירת פינת האוכל.

גודל וצורה

הדבר הראשון שיש לבחון הוא גודלה של פינת האוכל, שכן הטעות הנוראית ביותר היא לרכוש רהיטים גדולים מדי עבור החלל המיועד לפינת האוכל. השולחן צריך להיכנס לחלל בצורה נוחה, המאפשרת ישיבה מרווחת סביב השולחן. אם מדובר בחלל קטן במיוחד, ניתן לרכוש שולחן נפתח, כך שאינו תופס מקום רב במשך היום והוא נפתח רק בשעת השימוש ובמידת הצורך. שולחנות עגולים הם השולחנות היוצרים תחושת משפחתיות יותר מכל, בשל העבדה שכולם יושבים אחד מול השני וניתן לשוחח בקלות, אך אם יש יותר מ 6-7 סעודים, כדאי לעבור לשולחן אליפטי או מלבני.

 צבע וחומר

גם צבע הרהיטים בפינת האוכל והחומר מהם הם עשויים, נגזרים מעיצוב הפנים הכללי של הבית. אנו ממליצים להתייעץ עם מעצבי פנים מקצועיים, אך בכל מקרה כדאי לזכור שהריהוט של פינת האוכל צריך להתכתב ולהיות קשור לרהיטי שאר הבית, גם כאשר מדובר בחדר נפרד. אם המטבח שלכם עשוי כולו  מעץ, ופינת האוכל הצמודה אליו תהיה מעוצבת מזכוכית וניקל, העיצוב עלול להתנגש. לעומת זאת, ישנם שילובים שייראו דווקא טוב, כמו פינת אוכל צבעונית בחלל שרובו לבן או בהיר, אך גם כאן יש לשים לב לחומרים מהם עשויים רהיטי פינת האוכל ורהיטי שאר בית.

כיסאות (ושולחן)

הרבה אנשים רוכשים בנפרד את שולחן האוכל ואת הכיסאות, על פי קריטריונים של עיצוב, מחיר ונוחות, כשהנוחות היא האחרונה שנלקחת בחשבון. הרשו לנו להמליץ להפוך את הסדר – ראשית, עדיף לרכוש את הכיסא והשולחן באותו מקום, כדי ליצור מקסימום התאמה ביניהם. על ההתאמה להישמר גם אם הקניה אינה מתבצעת באותו מקום. לאחר ההתאמה העיצובית כדאי להקפיד על הנוחות. כיסאות שאינם נוחים, בין אם מדובר בפינת האוכל או בכל פינת ישיבה אחרת, מונעים ישיבה נינוחה במקום, ולאורך זמן פשוט תמצאו את עצמכם מנמעים מלשבת בפינת האוכל, והיא תישאר כפינת נוי בלבד. אמנם כדאי להגדיר מראש את התקציב ולא לחרוג ממנו, אך לא להתפשר על הנוחות. אם לא נוח לכם, חפשו כיסאות אחרים, עד שיהיה לכם נוח.

איכות ואריכות ימים

מחירן של פינות אוכל מועצבות ונוחות אינו נמוך במיוחד, ועל אף שניתן  למצוא מבצעים שונים והנחות מדי פעם, בוודאי שרוב האנשים אינם מתכננים להחליף פינת אוכל כל שנתיים, שלוש, או חמש שנים. הקפידו על איכות פינת האוכל שאתם רוכשים, כדי שתוכלו להינות ממנה שנים ארוכות עם מינימום תקלות וקלקולים.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט