מוקד שירות לדייר: 072-2222191

תכנון חכם של פינת אוכל

איך לתכנן בצורה חכמה את פינת האוכל כך שתהיה נוחה, יפה ומתאימה למשפחה שלכם? יש לנו כמה עצות עבורכם. צוות סוגרים הכל לדירה ריכז עבורכם כמה טיפים שימושיים.

תכנון חכם של פינת אוכל


אצל יהודים מכל העדות האוכל תופס מקום מרכזי בחיים ומהווה מרכז להתכנסות משפחתית כזו או אחרת. למרות שבעידן המודרני ההתכנסויות המשפחתיות סביב שולחן האוכל, אפילו אלה של המשפחה הקרובה, קורות בעיקר בחגים, עדיין נמצא בכל בית שולחן אוכל משפחתי כלשהו. לפניכם כמה רעיונות ונקודות למחשבה בכל הקשור לתכנון חכם של פינת האוכל.

קבוצת קניה לריהוט לדירה
 

באיזו צורה תרצו את שולחן האוכל שלכם?

לשולחן האוכל  4 צורות זמינות:

  • שולחן אוכל ריבועי, הנחשב למודרני. אם אתם משפחה של 4 נפשות, תוכלו להסתפק בשולחן קטן, יותר, אך שולחן המתאים לעד 8 סועדים יהיו בגודל של כ- 130ס"מX130ס"מ.
  • שולחן אוכל מלבני, שיש לו "ראש". השולחנות המלבניים נחשבים מיושנים יותר, אך גם היום ניתן למצוא שולחנות כאלה בעיצוב מודרני ועכשווי. לשישה סועדים יש צורך בשולחן של 180ס"מX  110ס"מ בערך.
  • שולחן אוכל עגול, נחשב לאופציה המודרנית, המאפשרת "שיווין" בין הסועדים, שיחה משותפת של כולם עם כולם, ותחושת משפחתיות גדולה יותר. שולחן אוכל עגול תופס פחות מקום משולחן ריבועי או מלבני, ויחד עם זאת משאיר יותר מקום להניח את האוכל על השולחן. לשישה סועדים יש צורך בשולחן בקוטר של 120-140 ס"מ.
  • שולחן אוכל אליפטי, שהיא צורה לא נפוצה במיוחד, אך יש לה יתרונות דומים לשולחן העגול וחסרונות הדומים לשולחן המלבני.

הערה: בכל מקרה ובכל צורה שלא תבחרו לשולחן האוכל שלכם, רצוי לרכוש שולחן מהסוג שניתן לפתוח ולהגדיל בעת הצורך למקרה שתרצו לארח אנשים נוספים.

מה קובע הגודל

הרבה אנשים היו מעוניינים שיהיה בביתם דלפק אכילה במטבח או פינת אכילה קטנה ואינטימית יותר במטבח, בנוסף לפינת האוכל "הרשמית". גודלן שלרוב הדירות בארץ אינו מאפשר זאת, ולכן ישנם פתרונות מעשיים המשלבים את שתי האופציות יחד.

  • שילוב פינת האוכל עם שולחן במטבח על ידי תכנון ארכיטקטוני נכון, המשאיר חלל גדול עבור השולחן במטבח עצמו, כולל מעבר נוח ומקום לכיסאות ולסועדים.
  • שילוב פינתהאוכל באי במרכז המטבח, שהוא פריט אופנתי מבוקש בעשור האחרון. גם במקרה זה יש ליצור תכנון ארכיטקטוני מקדים ומוקפד שישאיר חלל מספיק גדול לסועדים. האי גבוה יותר משולחן אוכל רגיל,וגובהו בערך 90 ס"מ, כך שיש להתאים לו גם כיסאות מיוחדים. בדרך כלל מותאמים לאי כיסאות בר כלשהם, שהם קצת פחות נוחים לישיבה ממושכת ועלולים להוות אתגר גדול מדי עבור בני משפחה מבוגרים וסכנה עבור בני משפחה צעירים. 
  • דלפק אכילה אינטימי במטבח אפשרי אם מדובר ב 2-3 סועדים, לארוחות קלות. הגודל המינימלילדפלק כזה הוא 60 ס"מ X 90 ס"מ, והוא נחוץ רק אם  פינת האוכל עצמה אינה קרובה למטבח. ניתן להרכיב דלפק מתקפל על הקיר.

בתיאבון!

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט