מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מאיזה עץ כדאי לבנות פינת אוכל

מעצבים מחדש את פינת האוכל? צוות המעצבים של סוגרים הכל לדירה נותן לכם כמה טיפים לעיצוב פינת האוכל. הפעם- מאיזה עץ כדאי לבנות את פינת האוכל החדשה שלכם.

מאיזה עץ כדאי לבנות פינת אוכל


בתחום הריהוט, עץ מלא הוא מילה נרדפת לאיכות, ורבים מעדיפים רהיטים העשויים עץ, בעיקר בפינת האוכל. לרהיטי עץ מלא בעיקר יתרונות, לעומת חסרונותיהם הרבים של הרהיטים העשויים עץ מעובד כמו סיבית, MDF  וכו'. לפניכם סקירה קצרה של יתרונותיו של העץ המלא בייצור רהיטים, ורשימת סוגי העץ העיקריים המשמשים לבניית פינות אוכל, ותכונותיהם.

עץ מלא

העץ המלא הוא עץ טבעי, שעבר עיבוד מינימלי בלבד, מה שהותיר לו הן את מראהו הטוב והן את עמידותו הגדולה. עץ מלא אינו מתפורר, ואם הוא מטופל כראוי אינו נרקב כאשר הוא נחשף לרטיבות וללחות. רהיטי העץ המלא מאופיינים במשקל גדול בשל צפיפות החומר הטבעית, והם חזקים, יציבים, ועמידים לאורך שנים. סוגי העצים השונים המשמשים לבניית פינות אוכל מאפשרים גיוון צבעי השולחן, החל מלבנה, שצבעו בהיר על סף הלבן ועד לאורן הכהה. כמובן שניתן לצבוע או לחזק את צבעי העץ הטבעיים על ידי מריחת לכה כהה או בהירה.

עצים רכים ועצים קשים

ריהוט לפינת אוכל יכול להיות עשוי מעץ רך או עץ קשה. עצים רכים הם עצים נוחים יותר לעיבוד, כמו העצים המחטניים השונים, והם סופגים צבע בצורה טובה יותר, כך שניתן להפיק מהעץ תוצאות מגוונות יותר מבחינת עיצוב. העצים הקשים, דוגמאת מייפל, אלון, או דובדבן, יקרים יותר, אך בעלי מראה יוקרתי יותר, כבדים יותר ועמידים יותר.

תכונותיהם של העצים השונים

  • אורן הוא עץ רך, עמיד למים, ויש עליו "עיניים" או טבעות המקנות לו מראה מיוחד. האורן מתאים לא רק לפינות אוכל אלא גם לשימוש חיצוני כמו רהיטי גן ודקים. בשל מחירו הזול יחסית האורן הוא אחד העצים הפופולאריים ביותר בישראל לבניית פינות אוכל ורהיטים אחרים.
  • עץ בוק נחשב גם הוא לעץ רך, אך הוא איכותי יותר מהאורן, ונחשב לעץ חזק ועמיד. מצד אחד הוא גמיש מאוד, כך שניתן לעצב ממנו צורות מיוחדות, ולכן מכינים ממנו פריטים המצריכים תשומת לב מיוחדת בייצור. מצד שני רכותו וגמישותו הופכים אותו לרגיש למכות המותירות עליו סימנים ושקעים.
  • מייפל הוא עץ קשה וכבד, בעל נוכחות מאסיבית ועמידות לאורך זמן רב. המייפל הבהיר מעוטר בטבעות רבות ומקנה מראה כפרי לרהיטים. לוחות המייפל ניתנים לליטוש לכדי מרקמים שונים, מחלק מאוד ועד מחוספס מאוד. פינת אוכל מעץ מייפל תהיה חזקה ומרכזית.
  • דובדבן הוא עץ חזק וקשה, אך גמיש יותר מהמייפל. גמישותו מאפשרת לבנות ממנו רהיטים מעוצבים ויוקרתיים, מבלי לפגוע בעמידותו הגדולה. השימוש בדובדן לפינות אוכל ולרהיטים אחרים הוא נפוץ למדי, על אף שמחירו אינו זול במיוחד. לדובדבן יכולת עמידות גבוהה בפני שינויי אקלים כמו חום, קור ותנאי לחות משתנים, והוא עמיד ביותר בפני מכות, חבלות ושריטות.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט