מוקד שירות לדייר: 072-2222191

איך יוצרים התאמה בין השולחן לכיסאות האוכל?

מעצבים מחדש את פינת האוכל? צוות המעצבים של סוגרים הכל לדירה נותן לכם כמה טיפים לעיצוב פינת האוכל. הפעם- איך ליצור התאמה בין השולחן לכיסאות.

איך יוצרים התאמה בין השולחן לכיסאות האוכל?


הגישה העיצובית הישנה גרסה ששולחן האוכל והכיסאות צריכים להיות תואמים בצורה מלאה, כלומר עשויים מאותו חומר, באותו צבע ובאותו סגנון. בשנים האחרונות עולם העיצוב השתנה והשתכלל, והיום פתיחות היא מילת המפתח, כך שעיצובי פינת האוכל והתאמת הכיסאות לשולחן האוכל מגוונים הרבה יותר ומאפשרים מרחב עיצובי רב יותר, מבלי לוותר על המראה המעוצב והמוקפד.

התאמה פרקטית

לפני שמתאימים את כיסאות האוכל לשולחן מבחינה עיצובית, יש לבדוק את הצד הפרקטי של ההתאמה, ולוודא שהשולחן בגודל נוח, בהתאם למספר הסועדים הצפויים, ולהתאים לו כיסאות שיהיו רחבים מספיק כדי לאפשר ישיבה נוחה, אך לא רחבים מדי, כדי להשאיר מרווח נוח בין כיסא לכיסא. אחד הפתרונות הנוחים לכמות סועדים משתנה, בעיקר כשמדובר בילדים, היא הצבת ספסל לפחות בצד אחד של השולחן. פעם זה היה בלתי נתפס, היום זה נחשב יפה.

זה לא חייב להיות תואם

כאמור, העיצוב המודרני פתוח הרבה יותר לגיוונים ושילובים, ואם פעם מערכות רהיטים היו חייבות להיות תואמות בדיוק, היום הניגודיות חזקה הרבה יותר. שילובים בין גווני עץ שונים, או בין חומרים מנוגדים ממש, כמו שולחן אוכל מעץ כפרי עם כיסאות ברזל וריפוד בד או עור, המבליטים זה את זה ויוצרים ניגודים משלימים, לדוגמא, או שולחן אוכל כהה וכיסאות בעלי משענת בהירה. היום לא רק שפינת האוכל אינה חייבת להיות תואמת, אלא השוני מקבל אמירה עיצובית ותוקף משל עצמו.

קנייה ממוקדת

העובדה כי פינת האוכל אינה חייבת להיות סט מושלם של שולחן אוכל וכיסאות, אינה אומרת שניתן לקנות את כיסאות האוכל בלי להתחשב במראהו של השולחן, ולהיפך. פעמים רבות אנו מנסים לחסוך בכסף ומוצאים שולחן אוכל יפהיפה המתאים לצרכינו בצורה מדויקת, במחיר מבצע משתלם ביותר. אין שום בעיה לרכוש את השולחן ולאחר מכן לחפש כיסאות מתאימים, אך עדיין צריך שהם יתאימו במראה זה לזה. ניתן, כמובן, גם ליצור מראה "מבולגן" בכוונה, ולרכוש כיסאות אוכל שכל אחד מהם שונה במראהו מהשני, ולאף אחד מהם אין קשר עיצובי לשולחן. אם שומרים על הקו הזה במלואו, התוצאה יכולה להיות מרעננת ומפתיעה, אך צריך להקפיד על חוסר הקשר העיצובי המוחלט בין הפריטים השונים, וזה לא קל כמו שזה נשמע.  

לעצור ולחשוב

האמת שהפתרון הוא פשוט – לעצור ולחשוב.  אם אתם רוצים לרכוש פינת אוכל מלאה חדשה, רק שולחן אוכל או רק כיסאות, עצרו וחשבו מה יכול להתאים למה. דפדפו במגזיני עיצוב או גילשו באינטרנט והתרשמו מהאפשרויות, גבשו כיוון כך שתדעו מה הסגנון שאתם מחפשים פחות יותר, הגדירו תקציב, ורק אז תתחילו לחפש את הריהוט המתאים.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט