מוקד שירות לדייר: 072-2222191

בחירת חיפוי למטבח

בחירת חיפוי למטבח בשנים האחרונות הפכה למשימה לא קלה ברגע שחיפוי מזכוכית נוספו לשוק. צוות סוגרים הכל לדירה נותן לכם כמה טיפים איך לבחור את החיפוי הטוב ביותר עבורכם.

בחירת חיפוי למטבח


שלוש האופציות הקיימות כיום עבור חיפוי למטבח הן אריחי קרמיקה או חרסינה, חיפוי שיש, או חיפוי זכוכית למטבח, שהוא המילה האחרונה בתחום. לכל מי שמתלבט, להלן המדריך לבחירת חיפוי המטבח.

מהו חיפוי למטבח

חיפוי למטבח חייב להיות מחומר המגן על הקירות מפני חדירת רטיבות, וקל לניקוי, כדי להגן על הקירות מפני הלכלוך והנתזים שבהכרח יגיעו אליהם במהלך הכנת האוכל. בעבר לא היו אופציות לבחירה, וחיפויי המטבח היו עשויים  מקרמיקה או חרסינה. במשך הזמן החלו להשתמש גם בחיפויי שיש, כהמשך למשטח העבודה, מה שנתן מראה גדול יותר למטבח. בשנים האחרונות, יחד עם המגמה של המטבחים הפתוחים, נוספה אופציה נוספת, אלגנטית ורב-גונית יותר משתי האופציות הקודמות: חיפוי זכוכית.

מראה המטבח

כשאנו באים לבחור חיפוי למטבח, בעיקר אם המטבח פתוח ונראה לעין גם מחדרים אחרים בבית, אנו חייבים להתחשב בעיצוב הכללי של הבית, ולהתאים את החיפוי לעיצוב. מומלץ לכל הפחות להתייעץ עם מעצבי פנים מקצועיים לפני הבחירה. חיפוי השיש הוא הכי פחות ורסטילי, אם כי ישנם כמובן סוגי שיש שונים. אריחי הקרמיקה יכולים ללבוש צבעים שונים, וניתן אף לצייר עליהם, לעטרם וליצור דוגמאות  על קיר המטבח. חיפוי זכוכית למטבח הוא כנראה הורסטילי מכולם שכן מדובר ממש בבד חלק, שעליו ניתן ליצור כל יצירה שתעלו על דעתכם, החל ממשחקי טקסטורות, ושינויי צבעים ועד לציורים מורכבים.
 

פונקציונליות של חיפוים למטבח

באופן טבעי אנחנו רוצים  חיפוי יפה למטבח שלנו, כמו שאנו רוצים שכל הבית יראה טוב. אך היופי אינו חזות הכל, ובעיקר במטבח יש להקפיד על פונקציונליות גבוהה. אריחי הקרמיקה קלים, יחסית, לניקוי, על אף שכתמי שמן ואוכל שיבשו יש צורך להסיר, לעיתים, עם מסיר שומנים כלשהו. גם הרווחים שבין האריחים נוטים לצבור בתוכם לכלוך וחיידקים ויש להקפיד על ניקיון שוטף וקבוע שלהם. השיש פחות קל לניקוי, והבמשך הזמן יש לו נטייה לקבל חריצים, שהם מקום מעולה להתרבות חיידקים ובקטריות שונות. ניקיון שוטף עם חומרים חזקים, כמו אקונומיקה, מבטיח את היעלמות החיידקים מצד אחד ומצד שני מזרז את הבלאי של השיש וגורם לחריצים נוספים. חיפוי הזכוכית, לעומת זאת, אינו מותיר מסתור לאף חיידק והוא קל מאוד לניקוי, ללא צורך בקרצוף ושפשוף או מסירי שומנים כלשהם.

לשקול ולהחליט

המחירים של כל החיפויים דומים, בסך הכל, בעיקר אם מתחשבים גם במחירי ההתקנה ומשכה. כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לשקול את הנתונים, להתרשם ממראה עיניים, ולבחור. 

את חיפויי הזכוכית ניתן לקבל בדרך כלל אצל חברות מטבחים שזה עיסוקן.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט