מוקד שירות לדייר: 072-2222191

המדריך לבחירת כיריים גז

עומדים לרכוש כיריים גז? תנו למומחים של סוגרים הכל לדירה לתת לכם טיפים לאיך לבחור את הכיריים המתאימים ביותר עבורכם.

המדריך לבחירת כיריים גז


כיצד לבחור כיריים גז?

למרות המבחר הגדול של כירות מכל מיני סוגים, כיריים גז הם עדיין הכיריים הנפוצים ביותר בישראל, משולבים עם תנור אפיה או כיחידה עצמאית לצידו של תנור בילד-אין. על הפרמטרים שיש לבדוק בעת רכישת כיריים גז במאמר שלפניכם.

הידעתם?

•    כיריים גז פועלים על עקרון של שריפת גז טבעי, אך לגז הטבעי אין ריח. כדי שנוכל לזהות דליפת גז מוסיפים לגז ריח מלאכותי.
•    הסיבה להצבת בלוני הגז מחוץ לדירה היא הקטנת הסיכון במקרה של פיצוץ אפשרי של הבלון. 
•    השליטה במידת החום טובה יותר בשימוש בכיריים גז מאשר בכירות אחרות, והתוצאה דומה יותר לבישול קדמוני על אש המדורה.
•    קיימים שלושה סוגי כיריים גז:  כירת גומחה משולבת במשטח העבודה, כיריים שולחניות המונחות על משטח העבודה, וכיריים משולבות בתנור אפייה.

גודל הכיריים גז

בין אתם רוכשים כיריים גז למטבח בנוי כבר או בונים מטבח חדש מהיסוד, חשוב לוודא שישנה התאמה מדויקת בין הכיריים למקום בו הן אמורות לעמוד.  כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום ולהיעזר בבעלי מקצוע מתאימים לצורך ביצוע ההתקנה.

לפתוח מבערים

יריים גז מגיעים, בדרך כלל, עם ארבע או חמש להבות, בתפוקות שונות. כדאי להתאים את מספר הלהבות וגודלן לצרכי הבישול בבית, ולמספר הסירים שאתם נוהגים לבשל בהם בו זמנית. לעיתים מבערים הנראים זהים בגודל מספקים עוצמה שונה של אש, וכדאי לוודא את עוצמת המבערים מול אנשי המכירות בטרם ביצוע הרכישה.

תפעול נוח וניקיון קל של כיריים גז

ישנם דגמים שונים של כיריים גז, כמובן, וכדאי לבחור כיריים שנוח לכם לתפעל. יש מי שנוח לו יותר להדליק את הכיריים בדרך הישנה של סיבוב ולחיצה, המספקים גם הגנה מפני אפשרות שילדים ידליקו את האש לבדם, וישנם כאלה המעוניינים בהצתה אלקטרונית פשוטה. פרטים נוספים העשויים להשתנות הם מיקום הכפתורים, אופן הפעלתם ועוד. התאימו את הכיריים לנוחותכם. פרמטר חשוב נוסף לנוחות השימוש בכיריים הוא קלות הניקיון. כדאי להעדיף כיריים מחומרים המתנקים בקלות, שצבעם אינו מתקלף כתוצאה ממגע עם חומרי ניקוי שונים.

כמו בכל מוצרי החשמל, הבטיחות והאחריות

הפרמטר האחרון ברשימה, גם אם לא האחרון בסדר החשיבות, הוא בטיחות השימוש בכיריים. השימוש בכיריים גז בישראל נתון תחת תקן בטיחות הקובע כללים ברורים כמו קיומו של חיישן בטיחות המפסיק את זרימת הגז במקרה של כיבוי פתאומי של הלהבה, כמו בעת גלישת מים רותחים מהסיר או רוח חזקה במטבח. ודאו כי הכירה שאתם רוכשים מצוידת באישורי הבטיחות הנדרשים. התקנת רוב סוגי הכיריים חייבת להיות מבוצעת על ידי טכנאי גז מוסמכים. מעבר לעובדה כי ללא אישור הטכנאי האחריות אינה בתוקף, התקנת הגז בידי מתקין מורשה היא כלל הבטיחות החשוב ביותר, המאפשר לכם להשתמש בכיריים החדשות בלב שקט ובבטחון מלא.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט