מוקד שירות לדייר: 072-2222191

טיפים לגינון במרפסת

חושבים על גינון במרפסת? צוות סוגרים הכל לדירה הכין לכם מספר טיפים בנושא. אדינות או עציצים, איך בוחרים את הצמחים כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

טיפים לגינון במרפסת


חלום הבית עם החצר קוסם לרבים, בעיקר בגלל המרחב הירוק שמקיף את הבית. מאידך, רובנו מוצאים את עצמנו גרים בדירה בבניין משותף, והמרפסת היא נחמתנו היחידה. גינון במרפסת הבית הפך לתחביב אצל רבים, ודרך לקרב את הטבע אל תוך הבית, וגם אלה שמאז ומתמיד העדיפו דירה עם מרפסת על פני בית עם חצר, נהנים מכך מאוד. גידול צמחיה במרפסת שונה מגידול צמחיה בחצר, ויש לדעת איזה צמחים לגדל ואיך לטפל בהם נכון. כשירות לקהל קוראינו, אספנו עבורכם טיפים לגינון במרפסת הבית.

אדניות או עציצים?

את רשימת הטיפים לגינון במרפסת פותח הסבר לגבי בחירת צורת הגידול- אדניות או עציצים. בניגוד לסברה הרווחת, אדניות מתאימות לפרחים, צמחי תבלין ולשיחים קטנים, ואילו עציצים מתאימים למגוון רחב של צמחים. אם בחרתם באדניות, כדאי להתאים בין סוגי הצמחיה שיימצאו באותה אדנית, כיוון צמחים שונים זקוקים לתנאים שונים ומתנהגים אחרת.

בחירת הצמחים

טיפ חשוב לכל מי שהולך להקים גינה במרפסת הוא השקעת מחשבה בבחירת הצמחים. ישנן כמה אפשרויות, שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות:
•    פרחים מוסיפים צבע ושמחה, אך הם, בדרך כלל, עונתיים, ויש להחליפם מדי כמה חודשים או לסבול ממראה עציצים ריקים עד הצמיחה המחודשת.
•    עשבי תבלין הם גידול נפלא ופופלארי במרפסות ומאפשרים להינות מתוצרת אורגנית שגידלתם לבד, אך חשוב להתאים בין כמות הגידול לכמות הצריכה, כדי לא לסבול מחוסר בין קטיף לקטיף.
•    צמחים ירוקי עד יוצרים רקע מרשים ונעים למרפסת והם נוחים לתחזוקה. אם נחפש את החסרונות שלהם ניתן לומר כי הם מהווים בעיקר רקע, ואינם מוסיפים צבעוניות.
•    עצי בונסאי הם פתרון נחמד ונאה, אך מחייבים טיפול מסור ומדוקדק.

מרפסות שמש

בשנים האחרונות נבנות רוב הדירות בישראל עם מרפסות שמש, אך ישנן דירות רבות בהן המרפסות אינן מרפסות שמש, ולשני סוגי המרפסות יש להתאים צמחים מעט שונים. במרפסות שמש ניתן לשתול מגוון גדול יותר של צמחיה, אך במרפסות בהן אין שמש ישירה או אור חזק במרבית שעות היום כדאי לשלב צמחים המתאימים לכמות מועטה של אור או כאלה שאינם זקוקים לשמש ישירה.

טיפים נוספים לגינון במרפסת

נסיים עם ארבעה טיפים כלליים לגינון מוצלח במרפסת :
•    כדאי לברר היטב בעת רכישת הצמחים מהם תנאי הגידול האופטימלייםמבחינת אור ומים ולמלא אחר ההוראות כדי להבטיח את הנאתכם מהצמחיה.
•    התאמת הצמחים לתנאי התאורה ולאקלים המקומי חשובים מאוד בעת בחירת הצמחים, כדי לאפשר לצמחים לשגשג ולגדול היטב.
•    ברוב המקרים ניקוז מים הוא הכרחי, ביקר בחורף, כדי למנוע רקבון של שורשי הצמח.
•    מכיוון שגינון במרפסת אינו מאפשר לצמחים לקבל דישון מהקרקע באופן טבעי יש להקפיד על דישון אחת לכמה חודשים.

תהנו!

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט