מוקד שירות לדייר: 072-2222191

Square Foot Gardening – גינה לי חביבה

עברתם לדירה חדשה ואתם מעוניינים להקים גינה במרפסת? תנו לצוות סוגרים הכל לדירה להכיר לכם את הלהיט החדש בתחום הגינון במרפסת: Square Foot Gardening

Square Foot Gardening – גינה לי חביבה


תחזוקת גינה אינה ענין פשוט, וגם תחזוקתם של עציצים ואדניות במרפסת מחייבת מסירות וטיפול פרטני בצמחים, בפרט אם מדובר בצמחי מאכל כמו ירקות ועשבי תבלין. הפתרון הפשוט ביותר ליישום הוא Square Foot Gardening, גינה קטנה שמניבה מקסימום תנובה במינימום מאמץ. שיטת הגידול הזו פותחה על ידי גימלאי אמריקאי בשם מל ברטולמיאו, שחיפש דרך לגדל ירקות בהנאה וכיף, והפכה להצלחה גדולה בארצות הברית ובעולם כולו. במאמר שלפניכם נסביר מעט על השיטה.

מיקום, מיקום, מיקום

כמו בנדל"ן, גם ב- Square Foot Gardening נושא המיקום קריטי. היתרון הגדול של הגינה הקטנה הוא קרבתה לבית, בין אם היא במרפסת או בצמוד לקיר הבית מבחוץ, כך שהיא יכולה לקבל את מלוא תשומת הלב והטיפול הדרוש. מכיוון שמדובר על ערוגות מתוחמות, כולל מסגרת תחתונה, ניתן לנייד את הערוגה בקלות ממקום למקום.

גודל ועומק

הערוגות מגיעות בריבוע תחום וממוסגר, כך שיש גישה נוחה לכל נקודה בערוגה, מבלי לדרוך על אדמת הערוגה. את אורך הערוגה התחומה ניתן לשנות. עומק המסגרת הוא 20 ס"מ, שמספיקים, בניגוד להנחה הקודמת, לרוב הגידולים, פרט לגידול ירקות שורש, הדורשים עומק של 30 ס"מ. 

המצע והטיפול בו

מצע הגידול חייב להיות קל, עשיר בחומרים מזינים, מחזיק לחות ומנוקז היטב. כל אדמה שמגדלים עליה צמחים, ובעיקר ירקות, צריכה תיחוח. בגינות קרקע דרוש תיחוח עמוק, הדורש מאמץ רב. בשיטת Square Foot Gardening, הערוגות מונחות על מצע מנותק מהקרקע ומתוחם למניעת התפזרות החומרים, לא נדרש תיחוח עמוק, ובשל האפשרות למקם את הערוגה הממוסגרת בכל גובה שנוח לכם, ניתן להקהל בהרבה על מאמץ ההתכופפות אל הערוגה.

שימוש בדשנים

לפני פיתוח שיטת Square Foot Gardening לגידול ירקות, ממוצע הזמן שלקח לגננים חובבים לייצר אדמה פוריה היה 7 שנים. תערובת הגידול העשירה של ה- Square Foot Gardening מאפשרת להתחיל לגדל ירקות כבר מהיום הראשון, ללא שימוש בדשנים, כשבין עונות הגידול צריך להעשיר את האדמה בקומפוסט נוסף בלבד. 

גידול ירקות ידידותי

לאור כל האמור לעיל ניתן להבין  כי Square Foot Gardening מהווה שיטת גידול ירקות ידידותית למשתמש, גם אם המשתמש הוא ילדים, קשישים, או בעלי מוגבלויות שונות, שעבודה בגינה רגילה אינה ביכולתם. שיטת הגידול הזו מתאימה לגידול ירקות אורגני בכל מקום כמעט, בבית, ללא עבודת תחזוקה מפרכת.

בהצלחה!

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט