מוקד שירות לדייר: 072-2222191

על מטבחי פרובנס

מעצבים את המטבח? בטח שמעתם על מטבחי פרובאנס אבל לא ממש ידעתם במה מדובר, אז הכנו לכם כתבה על מה מטבחי פרובאנס.

על מטבחי פרובנס


אזור פרובנס הצרפתי התפרסם בכל העולם כחבל ארץ בעל תחום קולינרי מפותח, בנוסף לאדריכלות מרשימה, תוואי נוף ייחודי ועוד, והפך לשם נרדף לסגנון עיצובי בפני עצמו, בעיקר בתחום המטבחים. מטבחי פרובנס, הקרויים על שם החבל,  הם מעיצובי המטבחים הפופולאריים ביותר בישארל ובעולם, בזכות האווירה המיוחדת והעיצוב הנעים. כל מה שצריך לדעת על מטבחי פרובנס, במאמר שלפניכם.

עיצוב פרובנסיאלי,  לא פרובינציאלי

מטבחי פרובנס הם חלק ממגוון המטבחים הכפריים, וכנראה המטבח הכפרי הפופולארי ביותר בעולם. עיצבו מטבח כפרי בסגנון פרובנס משרה על המטבח לא רק מרחב, אלא בעיקר אווירה משפחתית וחמימה. בשנים האחרונות החלו לעצב מטבחים בסגנון פרובנס גם במסעדות ועסקים שונים. העיצוב מתבסס, כאמור, על אלמנטים כפריים, וחומרי הגלם הם טבעיים, כשבראשם, כמובן, השימוש בעץ טבעי. אלמנטים נוספים שיבואו לידי ביטוי במטבחי פרובנס הם פרזול דקורטיבי, שימוש בפרופילים אלגנטיים, חריטות ופיתוחים בעץ, בעיקר על גבי הארונות, אביזרים נלווים, שילוב צמחיה ועוד. הצבעים הבולטים יהיו בהירים – ירוק בהיר, מוקה, שמנת, ונגיעות של בורדו, חום או אדום כהה.

מטבח טבעי

העץ הוא, ללא ספק, השחקן המרכזי בעיצוב מטבחי פרובנס, אך לא היחידי. חלק מהרעיון של שימוש בחומרי גלם מסוימים הוא עמידותם לאורך זמן ונגישותם הטבעית באזור. חבל פרובנס הוא חבל ארץ ים תיכוני, ועץ ואבן היו חומרי הגלם העיקריים בו, ובשל כך עיצוב המטבח התבסס עליהם. היום ניתן להשתמש בהחלט גם באריחים שונים ועוד, שהיו זמינים בפרובנס לפני מאה שנה, אך היו יקרים יותר לשימוש, ואף לעצב מטבח בסגנון פרובנס מנירוסטה, כך שיתאים מסעדה, לדוגמא.

החיים מתרחשים במטבחי פרובנס

מטבחי פרובנס הם דוגמא לעיצוב מטבח פונקציונלי, ללא ויתור על הדקורטיביות העיצובית. הכנת האוכל בפרובנס הייתה, באופן מסורתי, אירוע רב משתתפים ומתמשך, שלעיתים התמזג עם האירוח עצמו ועם הגשת האוכל לשולחן. כתוצאה מכך, מטבחים בסגנון פרובנס הם מטבחים רחבי ידיים ומאופיינים במשטחי עבודה גדולים, כאשר כל תהליך הבישול והאפייה גלוי לעין ומוצג לראווה. הארונות במטבח פתוחים, כלי הבישול תלויים מעל אי-העבודה, ספרי הבישול מונחים על המדף וכו'. החיים מתרחשים במטבח, והוא לב הבית, בפרובנס של אז כמו בישראל של היום.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט