מוקד שירות לדייר: 072-2222191

איך לבחור צבעים לחדר הילדים

בחירת צבעים לחדר יכולה להיות משימה כייפית ומהנה, הכנו לכם סידרה של כתבות בנושא, הראשונה: חדר הילדים.

איך לבחור צבעים לחדר הילדים


אחד החדרים הכי חשובים בבית הוא חדר הילדים, חדרם של היקרים לנו מכל ומאוד חשוב איזו אווירה מוקרנת בחדרם ומשפיעה עליהם באופן יומיומי. ילדים הם בעלי רגישות גבוהה מאוד לפריטים המקיפים אותם באופן כללי, ובפרט לצבעים הקיימים בסביבתם. מאמר זה יסייע לכם לבחור צבעים לחדר הילדים שלכם לפי אופי ילדכם ולפי שיקולים נוספים שיפורטו בהמשך.

צבעים לחדר

השפעתם של הצבעים

לכל צבע השפעה משלו ואנרגיה ייחודית שהוא משדר  לסביבה. צבע אדום במינון גבוה, לדוגמא, יכול להשפיע על מערכת העצבים של הילדים ולגרום לה גירוי יתר בעוד  צבע לבן משדר רוך, רוגע ועדינות, אך יחד עם זאת אינו מן המומלצים לצביעת הקירות בחדר הילדים בשל היותו "מחזיר אור"  שאינו תורם לאווירה נינוחה. באופן כללי, צבעים בהירים משדרים יותר שלווה מאשר נועזות ותשוקה וצבעים כהים נוטים להכביד על מצב הרוח, בשל היותם "בולעי" אור.

המלצות ראשוניות לבחירת הצבע עבור קירות חדר הילדים

כעקרון, רצוי להימנע מצבעים חדים ובוהקים, שיהיו דומיננטיים מדי וימשכו  את העין יתר על המידה. רצוי לבחור צבע וגוון שישדר אווירה נינוחה ונעימה ויאפשר התרווחות ורגיעה, עבור העין כמו עבור הילד עצמו. צבע לבן, על אף שהוא נפוץ כל כך בישראל, גם הוא אינו הצבע המומלץ ביותר לצביעת הקיר בחדר הילדים וזאת משום שהוא מחזיר יותר מדי אור לחדר, כפי שכבר ציינו, ולפי מספר מחקרים, הוא אינו תורם לאווירה רגועה ונינוחה. מומלץ  לבחור בצבעי פסטל על גווניהם השונים, כמו  ירוק, צהוב, כחול וגווני השמנת למיניהם,  המשדרים גמישות, נעימות ורוך- בדיוק מה שהיינו רוצים שילדינו יחוו. כמובן שניתן לשלב כמה גוונים או להתמקד בגוון אחד, להוסיף עיטורים בגוונים שונים ועוד, אך כדאי לעשות זאת בתיאום עם מעצב פנים.

בחרו צבע המתאים לאופיו של ילדכם

יהיה הצבע אשר תבחרו לצביעת חדר ילדכם, ההמלצה הגורפת היא לגוון את סביבת הילד בצבעים שונים. כלומר, אם בחרתם לצבוע את הקירות בגוון כחול גוונו בבחירת הריהוט. לא מומלץ שכל החדר יהיה בצבע כחול מהסיבה הפשוטה כדי שלא לשעמם את העין, מה שעלול לגרום לאי–שקט של השוהים בחדר.  כאמור, לכל צבע יש השפעה שונה, ויש לקחת זאת בחשבון בעת בחירת צבעים לחדר הילדים. 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט