מוקד שירות לדייר: 072-2222191

כיצד לבחור כירה למטבח

כל מה שצריך לדעת על כיריים למטבח; היתרונות והחסרונות של כירת גז, כיריים חשמליות וכירת אינדוקציה, במאמר הבא.

כיצד לבחור כירה למטבח

חושבים על רכישת מוצרי החשמל לדירה? 

לחצו כאן והצטרפו לקנייה קבוצתית במחירים ותנאים מיוחדים: יום מכירות מיוחד שלנו לרכישת כל מוצרי החשמל עם "סוגרים הכל לדירה"!

 


בחירת כירה למטבח הפכה למשימה מורכבת במיוחד. בעבר הייתה אופציה אחת ששלטה בשוק -  כירת גז. עם חלוף השנים הצטרפו לשוק אפשרויות נוספות ומתקדמות כמו כירות חשמליות וכירות אינדוקציה. במדריך לבחירת כירה ננסה לעשות עבורכם קצת סדר במגוון האפשרויות, ולפרוש בפניכם את היתרונות והחסרונות של סוגי הכירות השונים.

כירה למטבח

כירת גז

כירת גז היא בדרך כלל האופציה הזולה יותר, ויחד עם זאת היא מבצעת את עבודתה נאמנה. כאשר בוחרים כירה למטבח, זוהי האופציה הראשונה של רוב האנשים. בשלנים חובבים ומקצועיים רבים מעדיפים לעבוד עם גז מכמה סיבות:
נוחות ופשטות - מרבית כירות הגז נוחות מאוד לתפעול.

  • אין תלות בחשמל – הכירה מחוברת, כמובן,  לגז, ולכן הפסקת חשמל, לדוגמא, אינה פוגעת בבישול.
  • סוגים וגדלים שונים של מבערים - בכל כירת גז ישנם גדלים שונים של מבערים, המתאימים לסירים בגדלים שונים. בכירות מקצועיות ישנם מבערים המיועדים לבישול מהיר במיוחד או איטי ויסודי, כפי שנדרש, למשל, בתבשילי קדרה.
  • שליטה בלהבה - ישנם בשלנים המתקשים מאוד לוותר על הבישול על להבת אש אמיתית שניתן לראות את גדלה המדויק ולשלוט בה.

חסרונות כירת הגז הם הצורך לפרק את הכירה כדי לנקות אותה בצורה יסודית, והצורך לוודא באופן תמידי כי אין דליפת גז.

כירה חשמלית

האלטרנטיבה הרווחת לכירת הגז הותיקה, היא כירה חשמלית. הכירה החשמלית היא יחידה אסתטית ונאה שיכולה להיות מותאמת לעיצוב המטבח שלכם. מרבית הכירות החשמליות צריכות חיבור תלת- פאזי, אולם יש כירות חשמליות שניתנות לשימוש בחיבור רגיל (חד-פאזי). הכירה החשמלית מתחממת במהירות לטמפרטורה גבוהה במיוחד, אך יש לשים לב לחיסרון משמעותי והוא כי לא כל הסירים והמחבתות מתאימים לשימוש על כירה זו. חסרון נוסף הוא שישנם משטחים שלוקח להם זמן רב להתקרר, ויש לשים לב לכך כדי שלא לקבל כוויה. יתרונות בולטים של כירות חשמל הם פונקציות בישול ייחודיות כגון גריל וצליה (בדומה לתנור), בקרת רתיחה שאינה קיימת בכירת גז, ונוחות תפעול וניקוי מירבית.

כירת אינדוקציה

כאשר בוחנים כירה למטבח, כירת אינדוקציה נחשבת לשיטה המתקדמת ביותר לחימום ובישול היום. האינדוקציה פועלת על בסיס של שדה מגנטי שנוצר סביב הסיר או כלי הבישול, ומחממת רק אותו, בעוד ששאר המשטח נותר קר למגע. היתרונות הברורים של כירת אינדוקציה הם חסכון בחשמל, טמפרטורת בישול גבוהה במיוחד באופן מיידי והתקררות מהירה. החיסרון המשמעותי שלה הוא מחיר יקר,  שמתחיל מ- 2500 ש"ח ויכול להגיע גם לפי שניים ויותר.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט