מוקד שירות לדייר: 072-2222191

חשיבותו של בדק בית

עומדים לקראת מעבר דירה לדירה מקבלן או דירה משופצת, אתם חייבים לבצע בדיקת בדק בית. על הבדיקה, חשיבותה הבדיקה, מה בודקים ולא פחות חשוב מי מבצע את הבדיקה.

חשיבותו של בדק בית


המונח "בדק בית" ודאי מוכר לרובנו, ובדרך כלל נדע להסבירו באופן כללי: בדיקת דירה לפני הרכישה. אלא שבדיקה זו ניתן, מומלץ ואפילו חובה לבצע גם לאחר רכישת דירה חדשה מקבלן או לאחר שיפוץ דירה. מה בודקים בבדק בית, מי מוסמך לבצע את הבדיקה, מה החשיבות של ביצוע בדק הבית על שאלות אלי ועוד המומחים שלנו יענו במאמר הבא.

בדק בית

מה בודקים?

ישנם כמה תחומים שאותם ניתן לבדוק:

  • בראש ובראשונה בודקים כי הבניה נעשתה בהתאם לתוכניות המקוריות ולאישורים שהתקבלו. לעיתים ישנן חריגות מהתוכניות המקוריות, במודע או שלא במודע, דבר שעלול לגרום לכם, כקונים, עוגמת נפש והסתבכות עם הרשויות.
  • שנית, מבוצעת בדיקה סביבתית שמטרתה לאתר ליקויים בחשמל, בדיקה של מקורות רטיבות בדירה, במידה וקיימים כאלה, ובדיקה של פליטת גז ראדון.
  • בדיקה נוספת המבוצעת היא בדיקה הנדסית, וכמשתמע משמה, היא מבוצעת על-ידי מהנדסים מומחים, ומטרתה לאתר ליקויים וחריגות בתחומים שונים, כמו צנרת, חשמל ועוד.
  • עוד בדיקה שתעניין חלק מרוכשי הדירות היא בדיקה של איזור המגורים וביצוע מעקב אחר התנהלות השכנים והדיירים בבניין, שיקול שאין לזלזל בו לקראת רכישה של דירה חדשה בשכונה שאינכם מכירים

מדוע חיוני לבצע בדק בית

לפני שאתם רוכשים דירה או לפני שאתם נכנסים לדירה חדשה מקבלן, תרצו בודאי להיות בטוחים שאין בה ליקויים. כדאי לוודא שהדירה בנויה בהתאם לתוכניות ושאין בה ליקויים חמורים כגון בעיות בידוד, אטימות לקויה וכדומה, לצורך כך תצטרכו להיעזר בחברה מקצועית, שהמומחיות שלה היא בדיקת דירות ושמירה על זכויות הקונה. בדק בית נועד לאפשר לכם לקנות דירה בידיעה ברורה שאין בבית ליקויים חמורים, ובמידה ונמצאו כאלה, לחייב את המוכר או את הקבלן שממנו נקנתה הדירה, לתקנם על חשבונו, לפני רכישת הדירה או לפני הכניסה אליה.

על חברות בדק הבית

כפי שהזכרנו קודם, קיימות בשוק חברות שונות המעסיקות אנשי מקצוע, מהנדסים, חשמלאים ועוד, המציעות לבצע עבורכם את הבדיקה לפני רכישת הדירה או לאחר קבלת המפתח מהקבלן. חשוב לוודא כי בחרתם בחברה ידועה בעלת שם ונסיון בביצוע בדיקות מעין אלה, ושמועסקים חברה זו מהנדסים המתמחים בתחום זה. כמו כן חשוב לבדוק כי החברה אליה אתם פונים הינה חברה מאושרת ובעלת רישיון עסק ובמידה והוא אינו מוצג במשרדיה כדאי לבקש לראותו, שכן חברה שאינה מורשית מסמכיה אינם תקפים ולא תוכלו להשתמש בהם בפניה לקבלן או למוכר ממנו אתם רוצים לקנות את הדירה.

העיקר שיהיה מעבר קל!

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט