מוקד שירות לדייר: 072-2222191

עבודות חשמל

ביצוע עבודות חשמל שונות מצריך בעלי מקצוע שונים, יש חשמלאי, יש חשמלאי מוסמך וישנן עבודות שמבוצעות רק על ידי טכנאים של חברת החשמל. עשינו לכם סדר בנושא.

עבודות חשמל


מאז אמצע שנות ה- 30 של המאה ה- 20 חשמל הוא חלק בלתי נפרד מהחיים בישראל, בזכות פנחס רוטנברג, שהקים את תחנת החשמל הראשונה בנהריים, והיום איננו יכולים לתאר את החיים ללא חשמל. השימוש בחשמל הפך לחלק בלתי נפרד מהחיים עד כדי כך שהפסקת חשמל, לדוגמא, גורמת להשבתה רבתי של כל הפעילות כמעט. הדרישה לאספקה סדירה של חשמל היא מובנית מאליו, ורק במקרים נדירים של עבודות חשמל שהודיעו לנו עליהן מראש, או תקלות בלתי צפויות, אנו מוכנים לנסות ולהסתדר בלי חשמל, אך לא לזמן רב.

עבודות חשמל

מי מבצע עבודות חשמל

לא אתם! עבודות חשמל בכל רמה חייבות להתבצע על ידי חשמלאים מוסמכים בלבד. כדאי לדעת כי בתחום החשמלאות ישנן הסמכות שונות, וחשמלאים שמורשים לטפל בבעיות יותר מורכבות ופחות מורכבות. בכל מקרה של הזמנת חשמלאי יש לבקש לראות רשיון רשמי של משרד העבודה ולוודא את רמת האישור:

  • חשמלאי עוזר, החייב לעבוד בפיקוח של חשמלאי מוסמך ויכול לבצע עבודות פשוטות בלבד
  • חשמלאי מעשי, המחוייב גם הוא בפקוח של חשמלאי מוסמך אך יכול לבצע עבודות מורכבות יותר.
  • חשמלאי מוסמך, הרשאי לעבוד ללא פיקוח, ולבצע כל סוג של עבודות חשמל נדרשות.

טיפול בתקלות

מעבר לעבודות החשמל הנדרשות בעת בנייה או שיפוצים, מרבית עבודות החשמל הן טיפול בתקלות שונות בבית, כמו קצר לא מוסבר, שקעים שרופים, וכו'. הזמנת חשמלאי נחשבת ליקרה באופן יחסי, כיוון שנדרשת לא רק השקעת הזמן של החשמלאי אלא גם עלות חלקים שונים, וכמובן שביקורי לילה או עבודה בשבת וחג יקרים יותר. לכן, לעיתים, אנשים מתפתים לנסות ולבצע עבודות חשמל בעצמם, אך מעבר להחלפת נורה, לא מומלץ כלל לבצע עבודות חשמל בעצמכם, אלא להזמין איש מקצוע. השימוש בחשמל אולי קל, אך ביצוע עבודות חשמל עשוי לסכן חיים כאשר הוא מבוצע בידיים לא מקצועיות.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט