מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מרפסת מול מרפסת

בשנים האחרונות, המרפסת הפכה לחלק בלתי נפרד מחלל הסלון, ולכן חשוב להקפיד על כמה כללי עיצוב, יפה רזיאל מעצבת פנים מספרת לנו אילו כללים.

מרפסת מול מרפסת


חוק המרפסות מוציא אותנו החוצה אל האוויר הפתוח. גם בימים חמים, הבריזה בצירוף השקיעה המאוחרת משכנעים שאפשר לכבות את המזגנים ולצאת למרפסת. קטנה ככל שתהיה, בשנים האחרונות, המרפסת הפכה לחלק בלתי נפרד מחלל הסלון, ולכן חשוב להקפיד על כמה כללי עיצוב:

ריצוף וחיפוי

רוב המרפסות בבניינים החדשים מרוצפות באופן שונה מחלל הבית ,ולכן חשוב להקפיד שלפחות הצבעים והטקסטורות יהיו קרובים. אם החלטתם לרצף את המרפסת בדק עץ או בדשא סינתטי, חשוב להתייעץ אם מעצב מקצועי שיקפיד שאלה יהיו מאיכות משובחת, שכן בתנאי האקלים בארץ הבלאי הרסני במיוחד.

תכנון קודם לכל

לפני שמתפתים למבצעי הוזלה על ריהוט גן, יש לבדוק עם כל בני המשפחה כיצד מתכוונים לבלות במרפסת - בישיבה סביב שולחן, ברביצה על פופים נמוכים, בנדנוד על ערסל מפנק או בישיבה על כסאות בר. בכל מקרה בהנחה שהמרפסת לא ענקית, רק אנשי מקצוע יוכלו לתכנן נכון את מנח הרהיטים. אין דבר מתסכל יותר, ממרפסת דחוסה, שמאלצת את יושבי הבית לפלס דרך בדילוג מכיסא לכיסא.

בחירה נכונה

ההיצע של ריהוט למרפסות עצום וההבדלים באיכויות ובמחירים - ניכרים. ובכל מקרה רצוי מאוד שריהוט המרפסת יתאים לסגנון הריהוט בסלון.אם הולכים על ריהוט קש חשוב לבדוק שהוא לא יתפרק אחרי עונה ואם בוחרים ראטן יש לדעת את המגבלות, כך לגבי רהיטי ברזל מצופים ועץ לסוגיו. הוא הדין לגבי סוג הבדים והצבעים. השמש הישראלית אכזרית ויש להתחשב בה בבואנו לבחור ריפוד למרפסת.

ויהי אור

למרבה הצער תאורה מתאימה במרפסת היא אחד התחומים, שמרבית הדיירים לא לוקחים בחשבון. אמנם השמש בקיץ השמש מנעימה בקרניה אבל במזג האוויר הישראלי, המרפסת משרתת אותנו כעשרה חודשים בשנה ולכן יש לקחת בחשבון שהתאורה תשמש אותנו כל ימות השנה ותהיי חסינת מים. אמנם הקבלנים נוטים לקבוע את נקודת החשמל במרכז התקרה או בקיר מעל התריס, אך אין זה אומר שאי אפשר להיות יצירתיים בהנחת גופי תאורה מעניינים על הרצפה.

לציץ לעציץ

בחירת עציצים למרפסת דורשת מיומנות מקצועית לא רק בשל הפריחות המשתנות עם העונות. עם כל הכבוד לייעוץ במשתלות, לפני שהופכים את המרפסת לגינת ירק, חשוב לתכנן את מיקום העציצים כך שלא יסתירו את הנוף או יתפסו מקום ישיבה יקר. כלי העיצוב והאביזרים לעציצים רבים אך גם בתחום זה חשוב להקפיד בעזרת ייעוץ, שלא יעיקו על המרחב ושיתאימו לעיצוב הכולל של המרפסת - צבעים וטקסטורות.

מטבח במרפסת

אם המרפסת גדולה, חשוב לתכנן בקפידה מטבח קטן למנגל או לאירוח. אמנם השוק מוצף במטבחים מוכנים למרפסות, אך חשוב לא להתפתות לקנות מטבחים יקרים ללא תכנון מוקדן שמתחשב בחלוקת החלל בצורה אופטימלית.
מאת: יפה רזיאל מעצבת פנים

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט