מוקד שירות לדייר: 072-2222191

וילונות - תרומתם של וילונות לעיצוב הבית

וילונות- חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, כיצד לבחור את הוילון הנכון לכל חדר וחדר ואיזה שיקולים כדאי לקחת בחשבון כשבוחרים וילונות לבית, כל זה במאמר הבא.

וילונות - תרומתם של וילונות לעיצוב הבית


וילונות הם ללא ספק אחד מהאביזרים החשובים ביותר בבית, הן מבחינת עיצוב והם מבחינה פרקטית. תרומתם של הוילונות לעיצוב חלל הבית גדולה ועל כן בבואנו לבחור וילונות לבית יש לקחת בחשבון שני היבטים מרכזיים: עיצוב ופונקציונליות.

בוחרים בוילון הנכון

הבחירה בוילון אמורה לשרת, בראש ובראשונה, את צרכי הדיירים ולהתאים לתנאי הבית. בחירה בוילון היא דרך להביא  לידי ביטוי את הטעם האישי של הדיירים ואת הסגנון הרצוי להם, האווירה שהם רוצים ליצור וכמובן צרכיהם המעשיים. בבחירת וילונות מומלץ להתבסס על הצבעים השולטים בחלל, על התאורה וגודל הפתח. מומלץ לבחור בוילון שיתאים לקו העיצובי המוביל של החלל על מנת שתרומתו העיצובית תהיה מקסימלית ולא תגרע מהקו העיצובי הקיים. וילונות הינם הלבוש של החלונות ובחירה נכונה בהם תוסיף ותיצור אווירה והרמוניה בחלל. בבחירתנו נשאף לשלב בין הפן העיצובי והפן הפונקציונלי, תוך חשיבה על השימוש  בוילון בכל חלל.

פרמטרים חשובים בבחירת הוילון

בהיבט הפונקציונלי יש לקחת בחשבון את מידת האור הרצויה בחלל והכיוון אליו החלון פונה. במידה וברצוננו לטשטש את החוץ על מנת ליצור פרטיות נבחר בבדים אטומים למחצה. במידה ונרצה ליצור נראות גבוהה יותר נבחר בבדים שקופים המאפשרים לאור ולנוף להיכנס לבית.
מבחינת העיצוב יש להתחשב בקו העיצובי המרכזי בבית כגורם מרכזי המשפיע על בחירת הוילון המתאים:

  • ליצירת קו קלאסי נעדיף וילונות בד אשר מגיעים במגוון גדלים וצבעים.
  • בחלל אשר משולבים בו פריטים עיצוביים בולטים, כמו שולחן מיוחד או שטיח יקר, נבחר בקו עדין וקלאסי בגוון שמנת היוצר תחושה קלאסית ורגועה ומביא לידי ביטוי את האור הטבעי.
  • בחלל רגוע מבחינה עיצובית נבחר בתוספת אלמנטים על גבי הוילון.
  • בד בצבע לבן יתאים לחלל המעוצב בגוונים מעושנים ואפור.

סוגי וילונות

מלבד הבחירה בסוג החומר המתאים נרצה להתאים בין סוג הוילון לסגנון הבית. ישנם שני סוגי וילונות מרכזיים: הסוג הראשון הוא וילונות עולים ויורדים אשר מתאימים לקו עיצובי מודרני והייטקיסטי, כדוגמת הוילון הוניציאני והוילון הרומי. הסוג השני הינו וילון שעשוי מבדים נשפכים היוצרים מראה רומנטי וקלאסי. לבחירת וילונות לבית יש השפעה מרכזית על עיצוב פנים החלל, הם יוצרים אוירה, משתלבים בקו העיצובי הכללי של הבית ומוסיפים נופך נוסף וביטוי הטעם האישי של הדייר, ועל כן שווה להקדיש זמן ומחשבה בבחירתם.
 

 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט