מוקד שירות לדייר: 072-2222191

7 טיפים לבחירת תאורה למטבח

תחום עיצוב התאורה לבית צמח והתפתח בשנים האחרונות וכיום ניתן למצוא מגוון עצום של פתרונות תאורה וגופי תאורה שונים ומשונים. במטבח התאורה חייבת להיות פונקציונלית ולאפשר עבודה נוחה בעת הכנת האוכל, ויחד עם זאת להיות נעימה, לא חזקה מדי, ולהשרות אווירה מזמינה. לפניכם טיפים לבחירה נכונה של תאורה למטבח.

7 טיפים לבחירת תאורה למטבח


הפרדה וחיבור

המטבח משמש, הרבה פעמים, לא רק כאזור בישול אלא גם כמקום לאכילה או לישיבה משותפת על כוס קפה. העיצוב העכשווי של המטבחים הוא מטבח פתוח, המחובר עם שאר הבית, לעיתים כחלל אחד רציף. שימוש מושכל בתאורה יכול ליצור הגדרה של התחומים בצורה נכונה – אזור עבודה במטבח, פינת האוכל וחדר המגורים (סלון), ולחלופין ליצור רצף נעים ביניהם. בכל מקרה כדאי מאוד לעשות התאמה עיצובית בין גופי התאורה המותקנים באזורים השונים, ולצורך כך מומלץ להיעזר במעצב/ת פנים.  בכל מקרה זכרו את הכלל – תאורה פונקציונלית למטבח, תאורת אווירה לפינת האוכל.

פונקציונליות

השמירה על הפונקציונליות במטבח היא חשובה ביותר ויש לה שני היבטים מרכזיים: מענה על הצרכים הפרקטיים של דיירי הבית ושל מי שמכין את האוכל, יחד עם חיסכון בצריכת אנרגיה. שתי ההמלצות החשובות ביותר בעיצוב תאורה למטבח הן שימוש בנורות לד חסכוניות והתקנת מעמעים. נורות הלד מאפשרות חיסכון ניכר בצריכת אנרגיה, וניתן למצוא אותן היום במגוון צבעים, כך שתוכלו למצוא את גוון האור הנעים לכם. התקנת מעמעמים בגופי התאורה מאפשרת שליטה מלאה על עוצמת האור בכל רגע נתון וחיסכון נוסף באנרגיה. היבט פונקציונלי שלישי הוא התקנת גופי התאורה כך שלא ירטבו או יתמלאו בנתזים אוכל, מים ושומן מהכיריים או מהכיור.

תכנון מקדים

בגלל העובדה שהמטבח הוא אזור שמחייב תאורה פונקציונלית יותר משאר חדרי הבית,  התכנון המוקדם של התאורה הוא חיוני. רוב האנשים משאירים את תכנון תאורת המטבח לסוף, וחבל. התכנון המקדים מאפשר בחירה נכונה של גופי תאורה ולפיזור נכון של האור בחלל. זה נכון לכל הבית, ובפרט למטבח.

פינת אוכל

אחת הדרכים החביבות ביותר ליצור הגדרה של פינת האוכל כאשר היא מממוקמת בתוך המטבח או מחוברת אליו היא התקנת תאורה עילית נמוכה, חמימה ונעימה, מעל פינת האוכל, בין אם מדובר בשולחן אוכל או באי. בצורה זו נוצרת הגדרה חזותית של פינת האוכל על ידי התאורה ומוגדר איזור שנעים לשבת בו ולאכול יחד.

תאורה עילית

תאורת מטבח עילית כללית היא אפשרות רווחת. אם בחרתם באפשרות זו, הקפידו על התקנת מעמעם כדי לאפשר שליטה בעוצמת האור בזמנים שונים, בהתאם לפעילות במטבח. כאשר מתקינים תאורה עילית במטבח, יש סיכוי גבוה שמי שעובד במטבח יטיל צל על אזור העבודה, ולכן חשוב למקם גופי תאורה נוספים מעל משטחי העבודה.

תאורה נקודתית משולבת

בשנים האחרונות, בעיקר בשל כניסת המטבחים הפתוחים לחיינו, הולכת ונפוצה התקנת תאורה נקודתית משולבת במטבח. תאורה נקודתית משולבת משמעותה התקנת גופי תאורה מקומיים מעל האזורי השונים: כיור, משטח עבודה, השיש מתחת לארונות, פינת האוכל וכו'.

ספוטים

שימוש בספוטים לתאורה הפך לנפוץ מאוד בקרב מעצבי פנים, בכל חדרי הבית. שימוש בספוטים במטבח במיקומים שונים יכול להבטיח שמירה על הפונקציונליות הנדרשת והארת משטחי העבודה, יחד עם הענקת עיצוב מעניין ומיחד למטבח ויצירת אווירה מיוחדת.  

 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט