מוקד שירות לדייר: 072-2222191

7טיפים לבחירת תאורה לחדרי אמבטיה

חדר הרחצה, או חדר האמבטיה, חייב להיות חדר פרקטי מאוד, כמובן, אך בעזרת העיצוב הנכון הוא יכול להפוך למקום של מנוחה וזמן איכות עם עצמנו. אחד האלמנטים החשובים ביותר ליצירת האווירה הנכונה בחדר האמבטיה הוא התאורה, ובמאמר זה הבאנו לכם 7 טיפים חשובים לבחירת התאורה בחדר האמבטיה.

 7טיפים לבחירת תאורה לחדרי אמבטיה


 

  מיקום

  מיקום  גופי התאורה בחדר קטן כמו חדר האמבטיה הוא קריטי, וישנם נתונים רבים שיש לקחת בחשבון, כמו מספר האנשים שמשתמשיםבחדר למטרותשונות, גילם, גובהם וכו', מיקום הצללים שיווצרו, מקור האור החיצוני שעשוי להיות בשעות היום והמרחק של גופי התאורה מהמים.  לפחות בשלב תכנון התאורה עדיף להיעזר באיש מקצוע, ואם החלטתם לתכנן את התאורה לבד – חשבו על שלושת הפרמטרים האלה היטב.

  בניגוד לחדרים אחרים בבית, שם בחירת גופי התאורה יכולה להיות מותנת בעיקר בטעם אישי,  לא כל גופי התאורה יתאימו לחדר האמבטיה. ישנו אלמנט הגודל, למשל – בגלל שמדובר בחדר קטן יחסית, כדאי להעדיף גופי תאורה קטנים או כאלה שחוסכים במקום. אם החדר ממש קטן כדאי להתקין גופי תאורה שטוחים, או שקועים בקיר. מצד שני, פעמים רבות כדאי להעדיף גופי תאורה סגורים בזכוכית, אטומה או שקופה, כדי למנוע אפשרות  לרטיבות בבסיס המנורה.

  עמידות ללחות

  בהמשך לסוגיית המיקום, ברור שאת גופי התאורה יש להרחיק ממקורות המים ולדאוג שהם יהיו עמידים בפני לחות.

  מעל המראה

  כדי שלא תמצאו את עצמכם יוצאים מהבית ומגלים שאתם נראים אחרת לגמרי ממה שחשבתם, ובעיקר אם יש מי שמתאפר מול המראה בחדר הרחצה, כדאי לדאוג לתאורה טובה מעל המראה. אור לבן וחזק יחסית יהיה טוב מעל המראה או סביבה, ויועיל גם לגברים מתגלחים. בכל מקרה חשוב להקפיד שמקור האור אינו נמצא מאחורי מי שעומד מול המראה, כדי שלא יסתיר את האור.

   

  ליצור אשליית גודל

  דרך להגדיל את מראה חדר האמבטיה במידה והוא מרגיש לכם קטן וצפוף היא  להשתמש בגופי תאורה קטנים במקומות שונים שיגדילו את התחושה בחלל.

  אווירה

  השתמשו בתאורה בחדר האמבטיה כדי ליצור את האווירה שאתם רוצים, כולל שימוש בנורות בגוונים או בצבעים שונים. אל תשכחו להתקין מעמעמים לכל המפסקים.

  חיסכון

  כדי לחסוך בעלויות החשמל השתמשו בנורות לד שצורכות פחות אנרגיה ויש להן חיים ארוכים הרבה יותר מנורות אחרות. גם התקנת מעמעמים תסייע לכם לחסוך ולשלוט בכמות האור בחדר האמבטיה בהתאם לצורך ולשימוש.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט