מוקד שירות לדייר: 072-2222191

פרזול ואחסון – הבסיס למטבח המושלם

לרבים מהאנשים המילה פרזול תעלה קונוטציה של התקנת פרסה לסוס, אולם פרזול הוא דבר בסיסי מאוד שנעשה בכל בית. למעשה פרזול הוא אחד הדברים הראשונים עליו יש לחשוב בעת שיפוץ הבית והמטבח, והצוות המקצועי של סוגרים הכל לדירה מספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על פרזול ואחסון.

פרזול ואחסון – הבסיס למטבח המושלם


 

איך מאחסנים בבית?

 

האדם המודרני צובר רכוש רב, ועליו למצוא מקום להניח את חפציו הרבים. כך הבית כולו מלא במקומות אחסון שונים, במטבח, בסלון, בחדרי השינה ובכל מקום. מקומות האחסון הללו הם בעצם ארונות ומגירות המתבססים על מערכת פרזול.

 

מה זה בכלל פרזול?

 

פרזול הוא האלמנט שמאפשר לארונות ומגירות להיפתח ולהיסגר. אלה המחברים, הצירים, הידיות והמסילות שמאפשרים לדלתות הארון ולמגירות לנוע. ללא הפרזול רהיטים אלה יהיו סתם קופסאות עץ לא שימושיות. קיימים סוגים רבים של מחברים ופרזולים ויש להתאים אותם לאפשרויות האחסון בהם אתם מעוניינים.

 

פרזול פנימי ופרזול חיצוני

 

שני הסוגים העיקריים של פרזול הם פרזול פנימי, ופרזול חיצוני. פרזול פנימי משמש למחברים הנסתרים במטבח. אלה המסילות, הבוכנות, הצירים, הגלגלים ועוד. בפרזול זה חשוב להקפיד על האיכות ועמידות, אולם הנראות שלו לא חשובה כל כך כיוון שהוא נסתר. לעומת זאת, פרזול חיצוני חשוף לעיני המתבונן לכן בחירתו תהיה מושפעת רבות מנושא העיצוב. כמובן שגם בפרזול זה חשובה מאוד איכות המוצר, אולם יחד עם זאת חשוב להקפיד על קו עיצובי אחיד במטבח.

 

משמעותי במיוחד דווקא במטבח

 

מכל חדרי הבית, בחירת הפרזול קריטית במיוחד במטבח. זאת כיוון שהמטבח מהווה מקום אחסון לחפצים רבים הנמצאים בשימוש תדיר יחסית. כך מאוחסנים סירים, מחבתות, צלחות ועוד, כל אלה צריכים להיכנס לארונות המטבח, אך עליהם להיות גם ניתנים לשליפה מהירה כדי שיהיו פונקציונליים בעת בישול. מסיבה זו חשוב שהאחסון והפרזול בו יהיו יעילים במיוחד.

 

מייצרים אמירה בעזרת פרזול חיצוני

 

על ידי בחירה עיצובית מושכלת בפרזול החיצוני תוכלו לשדר אמירה על העיצוב של המטבח כולו. במטבח ארונות רבים, ולכל אחד מהם לפחות ידית אחת, ועל ידי בחירות נכונות תוכלו ליצור אווירה מסוימת. כך לדוגמה על ידי בחירה בקו ידיות אחיד ואלגנטי בשילוב דלתות לבנות תוכלו ליצור מטבח אלגנטי ורגוע.

 

על מה נקפיד בבחירת פרזול?

 

מלבד האיכות והעיצוב של הפרזול כדאי לבחור בפרזול בעל מנגנון שקט. כך לדוגמה, מגירות רועשות עלולות להוות מטרד גם לבעלי אוזניים לא רגישות. כמו כן, חשוב לבחור בפרזול עמיד לשחיקה. המגירות והארונות נפתחים ונסגרים פעמים רבות, ועל ידי בחירה בפרזול עמיד לשחיקה תוכלו ליהנות מפעולה חלקה של הארונות והמגירות בבית לאורך שנים רבות.

 

איך תדעו שהפרזול איכותי?

 

מידת האיכות של הפרזול נקבעת על פי מספר פרמטרים כמו סוג המתכת, רמת הגימור, יכולת נשיאת משקלים, תו תקן ומחיר. פרמטר נוסף על פיו נמדד הפרזול הוא מידת ההרעשה שלו, כאשר פרזול איכותי ישמיע רעש מינימלי. לפני שבוחרים פרזול מומלץ לפנות לחברה מקצועית ואמינה שתעזור לכם לבחור את הפרזול הנכון עבורכם. חשוב לוודא שהפרזול בו בחרתם משולב באחריות גבוהה ככל האפשר. ככל שהאחריות ארוכה יותר תוכלו להסיק שהחברה מאמינה במוצר שלה.

 

בטיחות לילדים

 

אם יש לכם ילדים קטנים, כדאי שתחשבו על פתרונות פרזול ואחסון המותאמים לילדים. מגירות וארונות מסוימים עלולים להיות מסוכנים לילדים, כך לדוגמה תוכלו להתקין מנגנון המאט את המגירה לפני סגירתה, כך ילדיכם ימנעו מלהיצבט. אפשרות נוספת היא מגירות וארונות בעלי מנגנון נעילה. יש ארונות שילדים קטנים לא צריכים לפתוח ועל ידי התקנה של מנגנון נעילה תוכלו להיות בטוחים שהארון נותר נעול.

 

פרזול ואחסון – הבסיס של המטבח

 

פרזול ואחסון הם הבסיס של המטבח שלכם, ובלעדיהם המטבח יהיה חסר משמעות. הרי מהו מטבח ללא ארונות? חשוב שלא להשאיר את בחירת הפרזול לסוף תהליך השיפוץ, אלא לתכנן את המטבח בהתאם לסוגי המחברים הקיימים בשוק. אתם לא רוצים להתחיל לשפץ את המטבח ואז לגלות שהתכנון שלכם לא תואם את המציאות.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט