מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מטבחוץ למרפסת - המדריך

אם יש לכם מרפסת גדולה מספיק, גינה או חצר, התקנת מטבחוץ – מטבח חיצוני – יכולה להפוך את חווית האירוח שלכם למהנה הרבה יותר, ואת הבית למריח הרבה פחות מריחות בישול או טיגון שאינכם אוהבים שהם נדבקים לריהוט ולבגדים.

 מטבחוץ למרפסת - המדריך


 אוכלים בחוץ

אירוח הוא חלק מההוויה הישראלית החמה, וכולנו מוצאים את עצמנו מארחים או מתארחים מדי פעם. האירוח בחוץ, בחצר או במרפסת, הפך מטרנד לתופעה בלתי חולפת, כיוון שיש לו יתרונות רבים, ובמזג האוויר הישראלי אין סיבה טובה לא לעשות זאת. פעמים רבות האירוח כולל אכילה, בין אם ארוחה "על האש" ובין אם ארוחה מבושלת שמוגשת בחוץ, והמטבחוץ במרפסת יכול לפתור הרבה מאוד בעיות בנושא זה. 

מה הבעיה?

בואו נתבונן רגע בשתי הבעיות המרכזיות שעלולות לצוץ כאשר אנחנו מארחים בחוץ ומכינים את האוכל בפנים, ונסביר כיצד הן נפתרות:

הבעיה הכי גדולה היא כנראה התיזוז מהמבטח וחזרה. ובכן, ברור כיצד זה נפתר, נכון? המטבח ממש פה לידינו.

בעייה שניה: ניתוק מהאורחים. אם אנחנו רוצים להגיש אוכל טרי וחם, המארחים מוצאים את תקועים במטבח והאורחים מחכים בחוץ, וכך עובר זמן מכובד מהאירוח, לפני ואחרי הארוחה. אם המטבח נמצא כבר בחוץ, הכנת האוכל היא חלק מהאירוח עצמו, כולם עוזרים וכולם משתתפים בשיחה גם אם האוכל הוא לא ברביקיו על הגריל. 

התכנון הנכון

כדי שתוכלו להינות ממטבחוץ במרפסת שיהיה שימושי ונוח חשוב לתכנן אותו נכון, וכאן אנחנו ממליצים מאוד להיעזר בנאשי מקצוע. חשוב לדאוג  למיקום הנכון של המטבחוץ, לאזור אחסון קר, משטח עבודה חם, מקור מים, מקום לאחסון ועוד. המטבח אינו חייב להיות גדול, אך כדאי שיהיה נוח, וצריך לראות איך כל  פונקציות שבו עובדות יחד בצורה נוחה. 

החומרים הנכונים

מן הסתם מטבחוץ אינו משהו שמפרקים ומרכיבים כל יום, אלא מטבח של ממש, שעומד בחוץ. מטבח שעומד בחוץ חייב להיות בנוי מחומרים מתאימים, עמידים לנזקי מזג אוויר ובלאי, שדורש כמה שפחות עבודות תחזוקה ואחזקה, כולל הרצפה. החומרים המתאימים לשימוש במטבחוץ הם קוריאן, בריקים, קרמיקה ונירוסטה, וניתן לשלב גם במקבוק ודק במקומות מסוימים. 

קורת גג

כדי שתוכלו להינות מהשימוש במטבחוץ בכמה שיותר ימים בשנה כדאי לדאוג שתהיה מעליו סככה כלשהי, שתצל בימים חמים, תגן, לפחות חלקית, מהגשם, ותחסום מעט את הרוח. אל דאגה, מיקום המטבח בחוץ מבטיח שהוא יישאר מאוורר בכל מקרה, רק תשימו לב לא להשתמש בחומרים דליקים מעל אזור הבישול החם. 

שילוב של אופי ויופי 

כמובן שאנחנו רוצים שהמטבחוץ שלנו יהיה יפה ומעוצב, אך הוא חייב להיות גם פונקציונלי. כל דבר חייב להיות במיקום הנכון כדי שיהיה  לנו נוח לעבוד. אזורי אשפה, קירור, מקום לשתיה, ועוד. כדי שנצליח להגיע לשילוב האידיאלי של אופי ויופי במטבחוץ שלנו, ההמלצה היא חד משמעית להיעזר באנשי מקצוע בתחום המטבחוץ או העיצוב, כך שבטוח לא נשכח שום פרט שיכול לקלקל לנו את ההנאה מהשימוש במטבחוץ מעתה והלאה. 

 

 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט