מוקד שירות לדייר: 072-2222191

המדריך לבחירת שמשיות לגינה

בשנים האחרונות הולך ורווח השימוש בשמשיות כפתרון להצללת פינות הישיבה בגינה, ולכן אנו מגישים לכם את המדריך לבחירת שמשיות לגינה.

המדריך לבחירת שמשיות לגינה


 מזג האוויר המזרח תיכוני ברך אותנו בהרבה מאוד ימי שמש בשנה, מה שמאפשר לנו להינות מהשימוש בגינה או בחצר שלנו לאורך כל השנה כמעט. מצד שני, השמש אצלנו חמה, ובימי הקיץ קופחת ממש, ולכן עלינו לדאוג להצללה הולמת בשטחי הישיבה בגינה, אחרת יהיה חם מדי ואפילו מסוכן לשבת בהם בימים חמים. בשנים האחרונות הולך ורווח השימוש בשמשיות כפתרון להצללת  פינות הישיבה בגינה, ולכן אנו מגישים לכם את המדריך לבחירת שמשיות לגינה. 

למה דווקא שמשיה

עד השנים האחרונות הבחירה האוטומטית של רוב האנשים שחיפשו הצללה לגינה הייתה פרגולה, ולא חשוב אם פרגולה קלאסית מעץ או מודרנית מאלומיניום. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעדיפים שמשיה, שיש לה כמה יתרונות בלתי מבוטלים על פני פתרונות הצללה אחרים.

ראשית, השמשייה מעניקה צל בלי לחסום את האוויר ואת הרוח ואינה יוצרת תחושת מחנק ביושבים תחתיה. שנית, את השמשיה ניתן לפרוש או לקפל בקלות יחסית, ואף לפרק אותה לגמרי במידת הצורך, כך שאם ברצונכם ל הינות משמש חורפית חמימה בפינת הישיבה שלכם, תוכלו לעשות זאת בקלות. והיתרון השלישי הוא הגמישות של השמשיה והאפשרות להזיז אותה מעט כלפי השמש, כך שההצללה נשארת על המשטח הרצוי גם כשהשמש משנה את כיוונה, מה שקורה לא מעט פעמים ביום. 

 

התאמת השמשיה לצרכים

כמו לפני כל קנייה אחרת יש לבחון תחילה מהם הצרכים שלנו, ורק אז לחפש את המענה הטוב ביותר לצרכים אלה. מהו גודל השטח שאנו רוצים להצל עליו? באיזה שעות משתמשים בשטח זה ומהי זווית השמש בשעות אלה? כמה אנשים משתמשים בשטח בכל זמן נתון? האם אתם רוצים להצליל שולחן אוכל, פינת ישיבה או נדנדה? ועוד. שאלות אלא יישאלו בכל מקרה על ידי אנשי המקצוע אליהם תפנו כדי לרכוש את השמשייה, וכדאי שהצרכים יהיו ידועים לכם מראש כדי לחסוך את זמן ההתלבטות בחנות עצמה. 

התאמת השמשיה לגודל השטח המוצל

כדי להחליט איזו שמשיה תשרת את הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר יש לדעת מהו גודל השטח שאתם מעוניינים להצל. כדי לקבל את ההצללה הטובה ביותר, מומלץ לבחור בשמשיה שהקוטר שלה גדול בכחצי מטר  מקוטר השטח המוצלל. כדי להגדיל את השטח המוצלל יש להקפיד להתקין את השמשיה כך שניתן להטות אותה  מעט לכל כיוון ולהתאים אותה לכיוון השמש. 

צורת השמשיה 

צורת השמשייה הסטנדרטית היא עגולה, אך ישנן גם שמשיות ריבועיות או מלבניות, שעשויות להתאים יותר לשולחן אוכל, לדוגמא. לעיתים אנו זקוקים לשמשיות צד, ולעיתים לשמשיות שמוצבות מלמעלה, ולעיתים נזדקק ליותא משמשיה אחת להצללת כל השטח. התייעצו עם אנשי המקצוע כדי להתאים את צורת השמשייה המדויקת לצרכים שלכם, כפי שהגדרתם אותם מראש. 

שימוש פשוט ונוח

כאמור, אחד היתרונות של השמשיה הוא הפשטות והנוחות שבהן אפשר להשתמש בשמשיה בעת הצורך. לכן, חשוב להקפיד שאנו רוכשים שמשיה שהיא אכן נוחה לשימוש. כלומר – שמשיה יציבה, בעלת מנגנון פתיחה איכותי וחזק, ורצוי שיהיו לה ידיות ארוכות שקל לתפעל. 

איכות

בסופו של דבר, איכות היא מילת המפתח, כמו בהרבה מקרים אחרים. ההמלצה היא להקפיד לרכוש שמשיות איכותיות, מיצרנים אמינים ובעלי ניסיון. שמשיות אלה יהיו בעלות עמידות גבוהה, מנגנון ושלד חזקים ובד איכותי שלא יקרע. הבלאי של שמשיות איכותיות נמוך בצורה משמעותית משל שמשיות זולות, וניסיון לחסך בעלות השמשיה יעלה לכם הרבה יותר בטוווח הארוך, על תיקונים ורכישת שמשיה חדשה. 

נקודות נוספות לתשומת לב: 

· בדרך כלל עדיף שבסיס השמשיה יהיה כבד וחזק, בעיקר אם היא עומדת בחצר. 

· העדיפו בד שניתן לנקות במים. 

· בסופו של דבר, כל צבע ידהה לאחר חשיפה ממושכת לשמש, אך כדאי להעדיף בד סינטטי בעל עמידות לחום כדי שהצבע ידהה לאט יותר.  

· אל תשכחו להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי התאמת השמשיה בצורה הטובה ביותר לחצר ולצרכים שלכם. 

 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט