מוקד שירות לדייר: 072-2222191

איך בוחרים כיור למטבח?

כשנדע בדיוק מהם הצרכים שלנו, ובמקביל מהן מגבלות המקום והתקציב, נוכל להתחיל בבחירה מושכלת ונכונה של כיור.

איך בוחרים כיור למטבח?


הכיור הוא אחד הפריטים הכי שימושיים בבית, ונוחות השימוש בו היא קריטית. בכל זאת, לא הרבה אנשים לוקחים זמן לבחור את הכיור הנכון להם, וחבל. כדאי להבין שהתאמת הכיור לצרכי המשתמשים בו יכולה לעשות את ההבדל בין שימוש נעים ונח בכיור לבין סיוט מתמשך. בואו נבחן איך בוחרים כיור למטבח בעת שיפוץ מטבח קיים, מטבח חדש מקבלן או מטבח בעיצוב אישי.

1. מהם הצרכים שלנו? 

בחירה נכונה של כל מוצר, רהיט או מכשיר חייבת להתחיל בבחינת הצרכים שלנו. חשוב לדעת מי משתמש בכיור, כמה אנשים אוכלים בבית באופן קבוע, האם אנחנו עורכים ארוחות רבות משתתפים, כמה כלים אנחנו מייצרים, מהי תכיפות שטיפת הכלים, האם יש לנו מדיח ועוד. כשנדע בדיוק מהם הצרכים שלנו, ובמקביל מהן מגבלות המקום והתקציב, נוכל להתחיל בבחירה מושכלת ונכונה של כיור. 

2. קערה אחת או שתיים?

אם אנחנו שומרי כשרות, כנראה שנעדיף שני כיורים, אבל האמת היא שלהתקנת כיור אחד או שניים יש עוד הבדלים לגבי הנוחיות. אנשים רבים מעדיפים כיור וחצי, כדי שיהיה כיור בו ניתן להשרות כלים גדולים לדוגמא, או כיור גדול ועוד כיור קטן להשריית סכו"ם. אם אתם בורחים בכיורים סטנדרטיים מגוון האפשרויות קטן יותר, אך אם תבחרו ללכת על כיורים מעוצבים השמיים הם הגבול. 

3. כמה קל לנקות את הכיור?

נקיון שוטף של הכיור הוא דבר הכרחי כמובן, וגם עבודות תחזוקה שונות מזמן לזמן. ככל שתחזוקת הכיור ונקיונו יהיו פשוטים יותר כך נוכל להשקיע בהם יותר ולהינות מהכיור לאורך זמן רב יותר. כדאי להעדיף כיורים עמידים בפני כתמים, שריטות ובלאי ולבדוק את המלצות היצרן הנוגעות לתדירות הנקיון ולחומרי הניקוי המומלצים או האסורים לשימוש בכיור. 

4. ממה עשוי הכיור?

הכיורים המודרנים עשויים ממגוון חומרים רחב: נירוסטה, קוריאן, גרניט, חרס, ועוד. לכל אחד מחומרים הללו יתרונות וחסרונות שכדאי שנהיה מודעים אליהם לפני קבלת ההחלטה. נירוסטה, לדוגמא, היא קלה לניקוי אך אינה חסינה בפני שריטות, גרניט הוא חומר עמיד מאוד אך יש לנקות אותו היטב בסוף כל שימוש למניעת הצטברות אבנית בנקבוביות האבן, הקוריאן קל לניקוי ותחזוקה אך רגיש לחום, והחרס זול אך רגיש מאוד לשריטות וכתמים והבלאי שלו גדול. התייעצו עם אנשי מקצוע בתחום כדי להבין את כל היתרונות והחסרונות של כל חומר. 

5. האם יש התאמה עיצובית?

אם אתם עובדים עם מעצב פנים מקצועי, הוא כבר יפתור את בעיית שילוב הכיור מבחינה עיצובית, אך אם אתם בוחרים את הכיור בעצמכם, חשוב לשים לב להתאמה לצבעים ולעיצוב המטבח הכללי, וכדאי לפחות להתייעץ עם איש מקצוע מתחום העיצוב. כיור נירוסטה, לדוגמא, לא יתאים במטבח בסגנון כפרי, וכיור חרסינה לבן יבלוט מאוד במטבח שצבוע באדמדם. 

6. מי ייצר את הכיור?

כדאי ורצוי להעדיף כיור שיוצר על ידי חברה מוכרת וידועה ששמה הולך לפניה בתחום הכיורים, כך שתוכלו להינות מאיכות ומקצועיות ללא חשש ומאחריות על הכיור. 

 

ישנן כמובן נקודות נוספות שכדאי לשים אליהן לב כמו צורת ההתקנה הנכונה לכיור,  התאמת הברז הנכון ואביזרים נלווים לכיור, אך כל אלה באים אחרי בחירת הכיור הנכון עבורכם. 

 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2021. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט