מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מזגנים - איך לתחזק אותם ביעילות?

תחזוקה נכונה של המזגן היא חיונית כדי לשמור על תקינותו ותפקודו לאורך זמן ויכולה למנוע תקלות צפויות רבות. חלק מתחזוקת המזגן הבסיסית תוכלו לבצע בעצמכם, ובשביל חלק מעבודות התחזוקה תצטרכו להזמין טכנאי פעם בשנה. אחרי שתקראו את המאמר הזה הכל יהיה מובן וקל הרבה יותר.

מזגנים - איך לתחזק אותם ביעילות?


 תחזוקה נכונה של המזגן היא חיונית כדי לשמור על תקינותו ותפקודו לאורך זמן ויכולה למנוע תקלות צפויות רבות. תחזוקה לקויה של המזגן, או אי ביצוע של עבודות תחזוקה כלל, מקצרת מאוד את חייו של המזגן ומבטיחה תקלות חוזרות ונשנות, קירור לא יעיל, הוצאת כספים רבים על טכנאים ובסופו של דבר על רכישת מזגן חדש תוך זמן קצר יחסית. חלק מתחזוקת המזגן הבסיסית תוכלו לבצע בעצמכם, ובשביל חלק מעבודות התחזוקה תצטרכו להזמין טכנאי פעם בשנה. אחרי שתקראו את המאמר הזה הכל יהיה מובן וקל הרבה יותר.

ניקוי עצמי של המסננים

מסנני האוויר ביחידה הפנימית של המזגן צריכים להיות נקיים ככל האפשר כדי שהמגזן יוכל לקרר את החדר ביעילות וכדי שתוכלו לנשום אוויר נקי מאבק. אין צורך לנקות אותם כל שבוע, אבל מומלץ מאוד לנקות את המסננים פעם בחודש ואפילו פעם בשבועיים אם מדובר במזגן שמשתמשים בו הרבה. ניקוי מסננים הוא פעולה שאין צורך לקרוא בשבילה לטכנאי. בכל מזגן יש פתח ייעודי להוצאת המסננים: הוציאו את הסמנן, שטפו אותו היטב, ייבשו והחזירו למקומו. 

איך מנקים את המעבה

בעקרון, את ניקוי החלק החיצוני שלה מזגן כדאי להשאיר בידיים מקצועיות, אך אם המעבה (החלק החיצוני של המזגן) נמצא במקום נגיש, כדאי לנקות אותו מדי פעם על ידי הסרת אבק מכנפי המאוורר, ולבצע בדיקה של חיבורי המעבה לקיר ושלמות הצנרת. את הבדיקה הזאת ניתן לעשות פעם בכמה חודשים ואין צורך לחזור עליה לעיתים תכופות. 

מתי קוראים לטכנאי?

מלבד שתי פעולות אלה, שניתן לעשות לבד, כאמור, ישנן כמה פעולות תחזוקה שכדאי לקרוא לטכנאי פעם בשנה כדי לבצע אותן: 

ניקוי יסודי של המעבה והמנוע, בנוסף לניקוי הכללי שאתם עושים אחת לכמה חודשים.

בדיקת תעלות האוורור, אותם צינורות המקשרים בין היחידה החיצונית והפנימית של המזגן, ופתיחת סתימות במידה ויש כאלה. סתימה בתעלות עשויה לגרום למזגן לעבוד קשה כדי לקרר את האוויר, לעלות לכם הרבה כסף בצריכת האנרגיה שלו, ואף לגרום לתקלות קריטיות בעבודת המנוע. 

מכיוון שבמילא אתם מזמינים את הטכנאי פעם בשנה, בקשו ממנו לבדוק את כמות הגז במזגן. לא כדאי להמתין להפסקת עבודתו של המזגן כדי להזמין טכנאי מזגנים שיבדוק את מקור התקלה ובסופו של דבר ימלא גז. כאשר הטכנאי אצלכם, בקשו שיבצע את הבדיקה, ובמידה וחסר גז, שיוסיף. 

המלצה אחת נוספת

אם יש בדירתכם מזגן ואתם לא מרבים להשתמש בו, כדאי להפעיל אותו אחת למספר שבועות למשך כמה דקות. המטרה של הפעלת המזגן היא הזרמת גז ושמן בצינורות ובמנוע כדי למנוע התייבשות שלהם ופיזור האבק שמצטבר בפתחי המנוע. 

 מידע נוסף: 

התקנת מזגני אלקטרה, התקנת מזגני תדיראן, התקנת מזגני מיצובישי

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט