מוקד שירות לדייר: 072-2222191

איך בוחרים מזגן לחדר השינה?

יש מי שמאוורר יספיק לו, אך לרוב האנשים האוורור אינו מספיק, ויותר ויותר אנשים רוכשים מזגן לחדר השינה, גם אם עד היום הסתפקו במזגן בסלון. כדי לדעת איך להפיק מהמזגן בחדר השינה מקסימום תועלת במינימום עלות הכנו לכם את המדריך הבא.

איך בוחרים מזגן לחדר השינה?

חושבים על רכישת מערכת מיזוג לדירה? לחצו כאן והצטרפו לרכישת מערכת מיזוג עם "סוגרים הכל לדירה"!

 


 ישנו ויכוח אקדמי בעניין ההתחממות הגלובלית שקורית או לא קורית, וקטונו מלהביע עמדה מושכלת בנושא. הדבר היחיד שאנחנו יודעים להגיד בוודאות הוא שהקיץ הישראלי הולך ונהיה חם יותר ויותר והשינה בלילות הקיץ החמים מאתגרת יותר ויותר. יש מי שמאוורר יספיק לו, אך לרוב האנשים האוורור אינו מספיק, ויותר ויותר אנשים רוכשים מזגן לחדר השינה, גם אם עד היום הסתפקו במזגן בסלון. כדי לדעת איך להפיק מהמזגן בחדר השינה מקסימום תועלת במינימום עלות הכנו לכם את המדריך הבא. 

מהו סוג המזגן המומלץ לחדר השינה?

בדרך כלל, חדרי שינה הם חדרים קטנים יחסית והמזגן המומלץ עבור חדרים אלה הוא מזגן עילי. המזגנים העיליים הם מזגנים קטנים וקומפקטיים, חסכוניים בצריכת אנרגיה ושקטים. טכנולוגיות מזגנים מתקדמות כמו INVERTER מאפשרות להינות מצריכת אנרגיה קטנה אפילו יותר, אך רכישת המזגן תהיה יקרה יותר מאשר מזגן בטכנולוגיה פחות מתקדמת. 

אם אין לכם בבית מזגנים בכלל ואתם מתכננים התקנת מזגנים בכל הבית, אפשר לשקול התקנת מערכת מיני-מרכזית שתקרר גם את חדרי השינה בשעות הצורך. מכיוון שמערכות מיני מרכזי צורכות הרבה יותר חשמל מאשר מספר מזגנים נפרדים, במקרה כזה החיסכון שמציעה טכנולוגיית ה- INVERTER  הוא משמעותי מאוד. אם אתם זקוקים בעיקר לקירור של חלל אחד מרכזי, וחללים אחרים כמו חדרי שינה מקוררים לעיתים רחוקות, התקנת מזגנים נפרדים עדיפה בכל מקרה. 

סוגיית הגודל 

בחדר שינה כמו בחדר שינה, הגודל כן קובע. לפחות של המזגן.  כפי שציינו קודם, חדרי שינה הם חדרים קטנים יחסית, ואין שום צורך בהתקנת מזגן מאסיבי העל תפוקה גדולה, שצורך הרבה אנרגיה ומקרר את החלל בעוצמה. ככל שהמזגן קטן יותר התפוקה שלו נמוכה יותר, אך גם צריכת החשמל שלו נמוכה בצורה משמעותית. ברוב חדרי השינה מזגן קטן בעל כוח סוס אחד יספיק בהחלט. 

שקט, ישנים כאן

מכוון שמדובר בחדר שינה, המזגן צריך להיות שקט ככל האפשר. המזגנים החדישים הם אמנם שקטים מאוד, אך עדיין ישנן דרגות שונות של רעש שמפיקים המנוע החיצוני והמאייד הפנימי ואם אתם רגישים לרעש כדאי שתוודאו ששני חלקי המזגן עובדים בצורה שקטה ככל האפשר. רמת הרעש של המזגנים השונים משתנה בהתאם ליצרן ולדגם, וכדאי לבדוק זאת היטב כדי שלא תמצאו את עצמכם בחדר מקורר כהלכה, אך עם בעיות שינה בגלל הרעש. 

מה עוד צריך לדעת?

כאשר בוחרים מזגן יש להתחשב בכל מיני נתונים כמו כיווני השמש על הדירה ומספר האנשים בחדר, אך כשאר מדובר בחדר שינה, והמיזוג פועל בעיקר בלילה, לנתונים האלה יש חשיבות פחותה. אם חדר השינה שלכם גדול במיוחד, אם השמש מאירה עליו ישירות רוב היום או בכל מקרה אחר שנראה לכם שדורש התייחסות מיוחדת כדאי להזמין יועץ מיזוג אוויר מקצועי ובלתי תלוי לקבלת ייעוץ מותאם אישית. 

 מידע נוסף: התקנת ומכירת מזגנים, התקנת מזגני אלקטרה, התקנת מזגנים וגבס

 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2021. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט