מוקד שירות לדייר: 072-2222191

למה צריך אי במטבח?

אי במטבח הפך מפריט עיצובי מיוחד לסטנדרט מקובל בכל בית, ולא רק בגלל שזה יפה אלא בעיקר בגלל שזה נוח ופרקטי. אם עדיין לא ברור לכם למה צריך אי במטבח, המאמר הזה הוא בשבילכם, ובהזדמנות זו נסביר גם מתי האי הופך מיתרון לחסרון.

למה צריך אי במטבח?


 אי במטבח הפך מפריט עיצובי מיוחד לסטנדרט מקובל בכל בית, ולא רק בגלל שזה יפה אלא בעיקר בגלל שזה נוח ופרקטי. אם עדיין לא ברור לכם למה צריך אי במטבח, המאמר הזה הוא בשבילכם, ובהזדמנות זו נסביר גם מתי האי הופך מיתרון לחסרון.

משטח עבודה נוסף

אי במטבח יכול לשמש לפונקציות שונות, ובין היתר לשמש כמשטח עבודה נוסף בעת הצורך. לעיתים מותקן הכיור באי עצמו, ואז האי הופך למשטח העבודה הראשי, ולעיתים האי משמש כשולחן אוכל בעיקר, ומשטח עבודה משני בעת הצורך. למי שמבשל הרבה או מארח לעיתים קרובות, משטח העבודה הנוסף הזה הוא יתרון משמעותי מאוד. 
 

מקום אחסון

התקנת האי מאפשרת להינות ממקומות אחסון נוספים בתחתית האי, במקום נגיש וקל להגעה. ההנאה ממקום אחסון נוסף גדולה בעיקר במטבחים קטנים שחסר בהם מקום אחסון, אך גם במטבחים גדולים ופעילים, בעיקר בזכות העובדה שלא צריך לטפס ולהוריד דברים ממדפים גבוהים. לעיתים קרובות, כאשר אין כיור על האי, מקום האחסון באי זהה בגודלו למקום האחסון במטבח כולו, כיוון שניתן לנצל את כל ארבעת הכיוונים, וככל שהאי רחב יותר כך מקום האחסון גדול יותר. 

יתרון עיצובי

היום, בעידן המטבח הפתוח והחלל המשותף למטבח ולאזור המגורים והסלון, האי מעניק יתרון נוסף של חציצה בין אזורי הבית, בלי ליצור את ההפרדה המוחלטת שיוצר קיר, אך תוך הגדרה ברורה של החלל. האי משמש בעיקר כמקום ישיבה ואכילה, כלומר מחליף את פינת האוכל המסורתית ומיקומו האו אידיאלי - בין הסלון למטבח. ככזה, ובעזרת עיצוב פנים נכון, הוא יכול להוות בדיוק את נקודת המעבר העיצובית הנדרשת ולהוסיף לחלל חן רב. 

צפוף כאן

כדי לשמור על  יתרונות האי ולהינות ממנו צריך לשמור שלא יהפוך את הצפיפות במטבח לבלתי אפשרית. מקור האיים במטבח הוא בארצות הברית, שם המטבחים גדולים ומרווחים, אך במטבחים קטנים זה לא כל כך מתאים. לא משנה מה מטרת האי, יש לשמור על מרחק של לפחות 1.10 מ', ורצוי 1.2 מ' בין קצה האי לאלמנט הבא (כיור, ארון, מקרר וכו'), כדי למנוע צפיפות בעין וצפיפות פרקטית שתקשה על המעבר או על העבודה במטבח. לפעמים צריך לבחור בין פינת אוכל לבין אי, כדי לא ליצור עומס וצפיפות וכדאי לחשוב היטב מה עדיף לכם. 

 ייעוץ מקצועי

תכנון המטבח הוא קריטי, כיוון שמטבח מחליפים כל 10-20 שנה ולא כל שנתיים, ורצוי שהוא ישרת אתכם היטב לאורך שנים ארוכות. אם אתם מפחדים להתחרט בעתיד ובכל זאת רוצים אי, אופציה שניתנת לשינוי היא אי נייד על גלגלים ננעלים, כך שתוכלו להזיז אותו אם לא יתאים, בלי שיפוצים ובלי בלאגן. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום עיצוב הפנים בכלל ובתחום עיצוב מטבחים בפרט, כדי לבדוק האם אי יתאים במטבח שלכם, ואם כן, איך בדיוק למקם אותו נכון, מאיזה חומרים לבנות אותו ואיך לעצב אותו כך שיתרום לבית ולא יגרע ממנו.  
 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2021. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט