מוקד שירות לדייר: 072-2222191

4 דברים שחשוב לדעת על עיצוב מטבחים

ישנם כמה דברים שחשוב שנדע בעצמנו על עיצוב מטבחים, בין אם כדי לעשות את הדברים בעצמנו בצורה נכונה ובין אם כדי להיכנס לתהליך השיפוץ בצורה מושכלת ולאפשר לנו להיות מעורבים יותר בתהליך כולו.

 4 דברים שחשוב לדעת על עיצוב מטבחים


עיצוב המטבח הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, וכמובן שכאשר משפצים את הבית כולו או רק את המטבח כדאי ומומלץ להיעזר בשירותיהם של מעצבי פנים מקצועיים ובאנשי מקצוע בתחום המטבחים. יחד עם זאת, ישנם כמה דברים שחשוב שנדע בעצמנו על עיצוב מטבחים, בין אם כדי לעשות את הדברים בעצמנו בצורה נכונה ובין אם כדי להיכנס לתהליך השיפוץ בצורה מושכלת ולאפשר לנו להיות מעורבים יותר בתהליך כולו. 

הגדרת הצרכים שלנו 

כמו כל תהליך תכנוני אחר, וכמו לפני כל רכישה גדולה אחרת, כדאי לעצור ולבחון היטב מהם הצרכים שלנו ומהם ההרגלים שלנו. כדאי לעצב את המטבח סביב ההרגלים והצרכים של בני הבית, ולא למצוא את עצמנו נאלצים להתאים את עצמנו לתנאי השטח של המטבח החדש והמהמם שבחרנו להתקין, שיוצר אי-נוחות גדולה עבורנו בעבודה ושימוש שוטף, מה שמקשה עלינו להינות ממנו באמת. 

השאלות שעלינו לענות עליהן כדי להגדיר את הצרכים שלנו בצורה נכונה נוגעות לתדירות השימוש במטבח בכלל ותדירות הבישול בפרט, הרגלי הבישול והאכילה של בני הבית, ועוד. חשוב לדעת כמה אנשים נכנסים למטבח ויוצאים ממנו במשך היום ועבור איזה מטרות, האם יש ילדים בבית הצריכים להפעיל חלק מהמכשירים במטבח בעצמם, ועוד. כמה שיהיו לכם מראש יותר פרטים הנוגעים להרגלי השימוש שלכם במטבח כך תוכלו לעצב את המטבח בצורה פרקטית יותר בלי לוותר על העיצוב והאסתטיקה 

איזה סגנון מתאים לנו  

ישנם מספר סגנונות מובילים בתחום עיצוב המטבחים: כפרי, מודרני או קלאסי. בתוך כל סגנון כזה ישנם תתי-סגנונות ווריאציות שונות על כל נושא. כאשר אתם בוחרים סגנון עיצובי חשוב שהוא ישרת את הצרכים שלכם, כפי שהגדרתם אותם בתחילת התהליך, ויתאים לתנאי השטח. לדוגמא: מטבח כפרי הוא מטבח בעל נוכחות חזקה ומעוצב בעזרת חומרים כבדים כמו עץ או בטון ומאופיין ברהיטים גדולים ומאסיבים, מה שלא יתאים בדירה קטנה ומינימלית. בכל מקרה, אם בחרתם בסגנון מסוים לכו איתו עד הסוף ואל תנסו לערבב סגנונות. התוצאה תהיה קקפוניה ויזואלית ודיסהרמוניה שייצרו תחושת אי שקט וחוסר נעימות. 

הגדרת התקציב

עכשיו, כשאתם יודעים מהם הצרכים שלכם ומה הסגנון שמתאים לכם, חשוב להגדיר את התקציב עומד לרשותכם. בשיפוצים בכלל, ובשיפוצי מטבח בפרט, קל מאוד לחרוג מהתקציב על ידי שדרוגים של אלמנטים שונים. אלמנט ועוד אלמנט ופתאום חרגתם מהתקציב בעשרות אלפי שקלים שאין ברשותכם. כדי להימנע מכך, הגדירו תקציב מראש, כולל עלות ההתקנה הצפויה, ואל תתפתו להצעות שדרוג כאלה ואחרות. הגדירו לעצמכם על מה אתם לא מוכנים לוותר ואיפה אתם יכולים לשנות ושחקו עם אלמנטים אלה בלבד, בתוך מסגרת התקציב. מומלץ לבקש הצעות מחיר ממספר מקומות, והדרך הטובה ביותר לחסוך בעלות המטבח בלי להתפשר היא להשתתף ברכישה קבוצתית של מטבחים. 

מטבח מבית טוב

רכישת מטבח והתקנתו היא עניין לא זול ואחת הדרכים הפופולאריות לחסוך בעלות המטבח היא לרכוש אותו במקומות שמציעים הצעות מחיר מאוד מאוד אטרקטיביות. ההמלצה שלנו היא לא להתפתות לכל הצעה זולה אלא לבחון כל הצעה לגופה. העדיפו תמיד יצרנים מוכרים, מקצועיים ואמינים שיש עליהם המלצות ויש להם מוניטין בתחום המטבחים. זכרו שזול עלול לעלות לכם ביוקר אם המטבח יתפרק תוך זמן קצר או אם חומרי הגלם הזולים יתבלו ויצאו משימוש, מה שיחייב אתכם לשפץ ללא הרף או לרכוש מטבח חדש תוך זמן קצר. רכישת מטבח היא השקעה לטווח ארוך וככזו כדאי לרכוש את הכי טוב שאפשר במסגרת התקציב. 

 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט