מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מה הקשר בין איטום הבית, מיזוג אוויר וחלונות?

רוב האנשים מעדיפים לקנות מזגנים חזקים ועוצמתיים, אך למעשה לא תמיד יש בזה צורך, ובעצם אם נקפיד על איטום טוב של הבית והחלונות נוכל לקנות מזגנים קטנים יותר ויקרים פחות, הצורכים מראש פחות אנרגיה, ויעילות הקירור שלהם תהיה גדולה הרבה יותר.

מה הקשר בין איטום הבית, מיזוג אוויר וחלונות?


 ברוב הבתים בישראל יש מזגן מסיבות ברורות, וככל שהזמן חולף והקיץ מתחמם יותר ויותר אנשים מתקינים מזגנים בבתים שאין בהם מזגנים, מחליפים מזגנים ישנים במזגנים חדישים או מתקינים מזגנים בחדרים נוספים בבית. רוב האנשים מעדיפים לקנות מזגנים חזקים ועוצמתיים, אך למעשה לא תמיד יש בזה צורך, ובעצם אם נקפיד על איטום טוב של הבית והחלונות נוכל לקנות מזגנים קטנים יותר ויקרים פחות, הצורכים מראש פחות אנרגיה, ויעילות הקירור שלהם תהיה גדולה הרבה יותר. 

זוללי אנרגיה 

אחד החסרונות הגדולים של המזגנים הוא העובדה כי מדובר בזוללי אנרגיה ידועים, שהפעלתם צורכת הרבה חשמל ועולה לנו לא מעט כסף, ולכן זהו אחד התחומים בהם מנסים יצרני המזגנים להשתכלל ולהשתפר. דור המזגנים המתקדם ביותר, הפועל על טכנולוגיית אינוורטר וטכנולוגיות דומות, מאפשר חסכון של כ-30% בצריכת האנרגיה של המזגן בזכות מערכת חכמה להפעלת המנוע של המזגן. אך זו לא הדרך היחידה לחסוך בצריכת אנרגיה של המזגן, וישנן דרכים הרבה יותר פשוטות מכך שמאפשרות לחסוך בצריכת אנרגיה גם בהפעלת מזגנים בני כמה שנים ואפילו ישנים יותר. 

איטום

מעבר לכל העצות שמומחי מיזוג האוויר נותנים תמיד כמו שמירה על פילטרים נקיים, ישנן פעולות שאינן קשורות ישירות לפעולת המזגן ובכל זאת משפיעות הרבה מאוד על יעילות המזגן ועל צריכת האנרגיה שלו: איטום מערכת המיזוג ואיטום הבית. 

איטום יעיל של מערכת מיזוג האוויר צריך להיעשות על ידי מומחי מזגנים, אבל איטום הבית יכול להיעשות על ידי כל אחד ואחת, ובמקרים בהם צריך להיעזר באנשי מקצוע, אפשר להזמין איטום מקצועי.

רוב הישראלים עדיין אינם מודעים לחשיבות איטום הבית בחיסכון בצריכת האנרגיה של המזגנים ובשיפור יעילות העבודה שלהם, וחבל. סגירת חלונות בעת הדלקת המזגן היא מובנית מאליה, אך האם זה מספיק? בדרך כלל לא. 

איטום מוצלח שיחסוך לכם כסף 

בחלק גדול מהבתים בישראל אין איטום מספיק, כאמור, בעיקר בבתים ישנים. הרבה פעמים ישנו מרווח גדול מדי בין המשקוף לדלת או לחלון. על פניו, המרווח כמעט ואינו נראה לעין, אך כשבוחנים את הפתח מקרוב ניתן לראותו בבירור, ואם תניחו את ידכם מעל המרווח הקטן הזה תוכלו לחוש היטב את האוויר שנכנס דרכו. על פניו זה נראה אולי שולי, אך ככל שהמרווח הזה מצטמצם יעילותו של המזגן גדלה וצריכת האנרגיה שלו קטנה, מה שטוב גם לכיס שלכם וגם להפחתת הזיהום הסביבתי. 

 

יש פתרון 

החלפת כל החלונות בבית עשויה לעלות לכם הרבה מאוד כסף, מה שלא תמיד אפשרי או משתלם, אך הדבקת רצועות ספוג על המרווח הזה, בכל החלונות, אינה דורשת השקעה כספית גדולה, אינה כרוכה במאמץ פיזי ואינה לוקחת הרבה זמן. אם תעשו זאת תוכלו לראות ירידה משמעותית בחשבון החשמל שלכם. ככל שהמזגן פועל יותר שעות בממוצע, כך הירידה בצריכת החשמל תהיה משמעותית יותר. 

המלצת המומחים

כאשר מדובר בבית או דירה משלכם ולא דירה שכורה, המלצת המומחים היא להזמין מומחה איטום לבדיקת איטום הבית ותיקון במקומות הדרושים. מדובר בהשקעה לטווח ארוך, אך בסופו של דבר ההשקעה לא רק תחזיר את עצמה אלא גם תחסוך לכם הרבה מאוד כסף על צריכת אנרגיה בקיץ ובחורף.  

 

מידע נוסף:

התקנת מזגן אינוורטר, התקנת מזגן תלת פאזי,  התקנת מזגני תדיראן

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2021. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט