מוקד שירות לדייר: 072-2222191

סוגי מזגנים, מה קיים ומה נפוץ כיום?

עוברים לדירה חדשה? אחת ההחלטות החשובות שתצטרכו לקחת היא בחירת מערכת מיזוג אוויר לדירה החדשה. אז לפני שבכלל מתחילים, מהם סוגי המזגנים הנפוצים כיום? הסקירה לפניכם

סוגי מזגנים, מה קיים ומה נפוץ כיום?

חושבים על רכישת מערכת מיזוג לדירה? לחצו כאן והצטרפו לרכישת מערכת מיזוג עם "סוגרים הכל לדירה"!

 


איך אדע איזה מזגן לקנות?

אולי זה ההתחממות הגלובלית הכללית ואולי העלייה ברמת החיים ובסטנדרטים אליהם אנו רגילים, אבל העובדה היא כי בישראל החמה מותקנים יותר ויותר מזגנים בבתים חדשים וישנים כאחד. היצע המזגנים הזמין בארץ הוא גדול, בהתאם לדרישה, וכדי לדעת איזה מזגן כדאי לכם להתקין בדירה יש צורך להבחין בין סוגי המזגנים השונים, על יתרונותיהם וחסרונותיהם. הכנו לכם סקירה קצרצרה על סוגי מערכות המיזוג הנפוצות הקיימות כיום בשוק מיזוג האוויר בישראל.

מזגן חדש מול מזגן ישן

את מזגני החלון המרעישים שהיו נפוצים בעבר כבר לא ניתן למצוא כמעט. כל המזגנים החדשים הזמינים היום הם מזגנים מפוצלים, כשהמנוע מורכב על הקיר החיצוני של הבניין, והאוויר מועבר על ידי צינורות אל גוף המזגן המותקן בתוך הבית. שלושת סוגי המזגנים הנפוצים ביותר בדירות חדשות היום הם מזגן עילי, מזגן מיני מרכזי ומזגן אינוורטר. לפניכם סקירה קצרה של שלושת סוגי המזגנים, על יתרונותיהם וחסרונותיהם.

בחירת מערכת מיזוג אוויר

מזגן עילי

מזגן עילי מורכב בצמוד לתקרה, כך שפתח יציאת האוויר נמצא בחלקו התחתון. שני היתרונות הגדולים של המזגן העילי הם חיסכון המקום בחדר, וקירור של החלל כולו בקלות יחסית, כיוון שנטיית האוויר הקר היא לרדת למטה. חסרונו הקטן של המזגן העילי הוא בחורף, כשיש צורך בחימום, כיוון שנטיית האוויר החם היא לעלות למעלה, ותהליך החימום הוא איטי מעט, מה שצורך יותר אנרגיה.

מזגן מיני מרכזי

מזגן מיני מרכזי הוא מזגן גדול יחסית, המותקן, בדרך כלל, במקום נסתר בבית, ומתחבר לתעלות יעודיות להובלת האוויר לכל חדרי הבית במקביל. יתרונותיו של מזגן מיני מרכזי מתבטאים בעיקר כאשר מקררים את כל חדרי הבית. במקרה כזה חוסכים גם במקום, כיוון שאין צורך להתקין מזגן בכל חדר,  וכן חוסכים בכסף על הוצאות התקנה וצריכת חשמל. מכיוון שהאויר מוזרם לכל הבית, צריכת האנרגיה של מזגן זה גבוהה יחסית אם אין צורך בקירור כל הבית, גם כאשר סוגרים את פתחי הזרמת האוויר בחדרים. כמו כן יש לקחת בחשבון שתקלה במזגן משביתה את המיזוג בבית כולו.

מזגן אינוורטר

הטענות של אנשי המכירות הם שלמזגני האינוורטר יתרונות רבים על פני המזגנים האחרים, אבל היתרון העיקרי שלהם הוא בלוח הבקרה. לוח הבקרה של מזגני אינוורטר מאפשר להם לבקר ולווסת את פעילות המזגן, ולכן הוא מתאים בעיקר למקומות בהם המזגן עובד ברציפות למשך זמן רב. בשימוש רציף כזה האינוורטר יחסוך בשימוש באנרגיה, אך בשימוש רגיל לא תחושו הבדל בינו לבין מזגנים אחרים.
 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט