מוקד שירות לדייר: 072-2222191

הכל על מזגן מיני מרכזי

מזגן מיני מרכזי הוא אחד מהמזגנים הפופולאריים ביותר בארץ, בעיקר בדירות חדשות, בהן הקבלנים כוללים הכנה למזגן מיני מרכזי בבנייה

הכל על מזגן מיני מרכזי

חושבים על רכישת מערכת מיזוג לדירה? לחצו כאן והצטרפו לרכישת מערכת מיזוג עם "סוגרים הכל לדירה"!

 


מזגן מיני מרכזי הוא אחד מהמזגנים הפופולאריים ביותר בארץ, בעיקר בדירות חדשות, בהן הקבלנים כוללים הכנה למזגן מיני מרכזי בבנייה. החלק הפנימי של המזגן מותקן במקום נסתר בבית, בדרך כלל בבויעדם כלשהו מעל תקרה מונמכת, ושרוולים יעודיים מובילים את האוויר המצונן או המחומם לכל חדרי הבית במקביל. צוות אתר סוגרים הכל לדירה מסביר על מבנה המזגן והתקנתו. 

חלקי המזגן המיני מרכזי

לכל מזגן שלושה חלקים – מדחס, מעבה ומאייד. המדחס והמעבה מותקנים מחוץ לבית ואילו המאייד מותקן בפנים, כשביניהם מחברים צינורות נחושת המוליכים את הגז המקורר. במזגן מיני מרכזי ישנם גם שרוולים המוליכים את האוויר מהמאייד אל חדרי הבית, ובכל חדר ישנו פתח עם תריסים שניתן לפתוח ולסגור לפי הצורך.

<a href='business.asp?bid=69' target='_blank'><b>התקנת מזגן מיני מרכזי</b></a>

המדחס והמעבה

המדחס, כאמור, מותקן ביחידה החיצונית, יחד עם המעבה. המדחס והמעבה אחראים לתהליך הראשוני, בו המדחס יונק את הגז ומעבירו למעבה בלחץ ובטמפרטורה גבוהים. בצמוד למדחס ולמעבה מותקן מאוורר. היחידה החיצונית אחראית על העברת גז מקורר אל היחידה הפנימית של המזגן דדרך צינורות נחושת יעודיים.

המאייד

המאייד, הנמצא ביחידה הפנימית המוסתרת בתוך הבית, מקבל את הגז המקורר שהוזרם בצינורות מהיחידה החיצונית, הופך אותו לאוויר  קר ומזרים אותו אל הבית. במזגנים רגילים המאייד מזרים את האוויר המקורר או המחומם ישר לתוך החדר, דרך התריס היעודי שבגוף מארז הפלסטיק המכיל את המאייד. במזגן מיני מרכזי האוויר מוזרם לחדרי הבית דרך שרוולים.

השרוולים

כאמור, השרוולים מוליכים את האוויר מהמאייד לכל הבית. מערכת השרוולים מכסה את כל חדרי הבית, וכל שרוול מסתיים בפתח לתוך חדר אחר. הפתחים מכוסים בתריסים המאפשרים לסגור את הפתח כאשר אין צורך במיזוג אוויר בחדר המסוים, ובכך לחסוך בצריכת האנרגיה הכללית של המזגן.

התקנת מזגן מיני מרכזי

מזגן מיני מרכזי מחייב הכנה להתקנה ולא ניתן להתקינו בכל מקום. כפי שהזכרנו, המאייד זקוק למקום, ובנוסף יש צורך להעביר את השרוולים מהמאייד אל חדרי הבית. כאשר רוצים להכניס מזגן מיני מרכזי לדירה קיימת שאין בה הכנה ייעודית, יש לקחת בחשבון שמדובר בעבודות גבס לא מעטות, הנמכת התקרה במקומות מסוימים, עבודות חציבה ועוד. כדאי להזמין אנשי מקצוע בתחום התקנת המזגנים לבדיקה האם ניתן בכלל להתקין מזגן כזה, כיוון שהוא מצריך יותר מקום ממזגן רגיל, ועבודות ההתקנה שלו מסובכות יותר ונמשכות זמן רב יותר. 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2021. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט