מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מזגן אינוורטר - מהי טכנולוגיית אינוורטר וכיצד היא פועלת?

בשנים האחרוות החלו להופיע בארץ מזגנים הפועלים בטכנולוגיה הנקראת אינוורטר INVERTER. הטענה היא כי מזגנים אלה חוסכים בצריכת אנרגיה, אינם מייבשים את האוויר, פועלים בשקט יחסית למזגנים אחרים ועוד

מזגן אינוורטר - מהי טכנולוגיית אינוורטר וכיצד היא פועלת?

חושבים על רכישת מערכת מיזוג לדירה? לחצו כאן והצטרפו לרכישת מערכת מיזוג עם "סוגרים הכל לדירה"!

 


בשנים האחרוות החלו להופיע בארץ מזגנים הפועלים בטכנולוגיה הנקראת אינוורטר INVERTER. הטענה היא כי מזגנים אלה חוסכים בצריכת אנרגיה, אינם מייבשים את האוויר, פועלים בשקט יחסית למזגנים אחרים ועוד, ומאידך הוא יקר ויש לו גם חסרונות. צוות אתר סוגרים הכל לדירה מספר כל מה שצריך לדעת על הצד הטכני של מזגני אינוורטר.

מה זה מזגן אינוורטר?

באנגלית משמעות המילהINVERT  היא להפוך או להמיר. מזגן אינוורטר ממיר זרם חילופין (AC) לזרם ישר (DC), ומכאן שמו. המרת זרמים זו מאפשרת את וויסות ההספק החשמלי או התדר, ושליטה בתפוקת המזגן ובצריכת האנרגיה.

המדחס

כל המזגנים החדשים הם מזגנים מפוצלים, כלומר חלק אחד, בו מורכב המדחס של המזגן, מורכב בתוך הבית וחלק שני, ובו המאייד, מורכב בתוך הבית. המדחס הוא החלק העיקרי השונה בין מזגן אינוורטר לבין מגזנים אחרים. במזגן רגיל השליטה בטמפרטורה נעשית על ידי כיבוי והפעלה מחדש של המדחס, מה שגורם לצריכת אנרגיה גדולה. המדחס של מזגני אינוורטר מסוגל לשנות את מהירות פעולתו על ידי שינוי ההספק החשמלי או התדר בו הוא פועל. שינוי מהירות סיבוב המדחס משנה את תפוקת המזגן ללא כיבוי המדחס וחוסכת בכך כ- 30% מצריכת האנרגיה.

שסתום ההתפשטות

דרך שסתום ההתפשטות מוזרם הגז הנוזלי המקורר מהמדחס, הנמצא מחוץ לבית, אל המאייד, הנמצא בתוך הבית. במזגנים רגילים מדובר בשסתום גומי פשוט, אך מזגני אינוורטר מצוידים בשסתום אלקטרוני השולט בלחצים המופעלים עליו ומזרים את הגז המקורר בצורה מדויקת ויעילה.

המאווררים

המאווררים מותקנים הן ביחידה החיצונית והם ביחידה הפנימית בכדי לאוורר אותן ולמנוע את התחממות יתר. ברוב המזגנים הקיימים בשוק פועלים מאווררים (או בשמם המקצועי – מנועי  מפוחים) הפועלים בטכנולוגיית אינוורטר.

מזגן אינוורטר

מערכת הבקרה

מערכת הבקרה היא "המוח" של המזגן, והיא מתאמת את פעולתם של רכיבי המזגן השונים, תנאי החום והלחות וכו' לדרישות המשתמש, כפי שהוגדרו על ידו. מערכת הבקרה של מזגני אינוורטר שולטת במדחס, ומאפשרת את פעולתו החסכונית, כפי שציינו קודם לכן.

התקנת מזגן אינוורטר

התקנת מזגנים היא עניין למקצוענים! מזגן הוא מוצר יקר, ומזגן אינוורטר יקר אף יותר, וחבל לקחת את הסיכון ולקלקל מזגן חדש בגלל התקנה לקויה ולא מקצועית. בהתקנת מזגן אינוורטר צריך לדעת באיזה צנרת להשתמש כדי שלא תתפורר או תיסתם, יש להתאים את אורך הצינור בין המדחס למאייד בצורה מדויקת, יש לתכנן את מיקומי המזגן בצורה נכונה מבחינת נקודות החשמל ופתחי הניקוז ועוד. גם אם אתם יודעים לקדוח ולעשות עבודות גבס שנדרשות לעיתים, כדאי לזכור שברוב המקרים האחריות על המזגן מבוטלת אם לא בוצעה התקנה מקצועית.

 

מידע נוסף:

התקנת מזגן אינוורטר, התקנת מזגנים וגבס, התקנת מזגנים אלקטרה

עומדים לרכוש מערכת מיזוג לבית? קבלו מספר טיפים על איך מבצעים השוואת מזגנים.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט