לשירות לקוחות חייגו

072-2222191

לשירות לקוחות חייגו 072-2222191

הובלת דירה – איך לעבור מעבר דירה בצורה חלקה?

תחום ההובלות בישראל הינו תחום מורכב, בשל השם הרע שהוציאו לו חברות קטנות ולא ראויות, אך לנו חשוב להאיר את עינכם ולסבר את אוזניכם בעובדה כי, בישראל קיימות חברות הובלות רבות אשר נמצאו אמינות, מקצועיות בעלות ותק ובמקביל אותן חברות לא יכניסו ידם עמוק לכיסכם, אלא ידרשו מחיר הוגן תמורת מעבר הדירה שלכם.

מדריך מקיף זה ינחה אתכם צעד אחר צעד כדאי נכון לבחור את החברה איתה תעברו דירה וכיצד לא ליפול בפח עם חברה לא מקצועית, שתשאיר אתכם מתוסכלים ועם גרעון כלכלי עליו תדרשו לתת את הדין.

כיצד בוחרים חברת הובלה לפני מעבר דירה?

אם הגעתם לחלק זה של המאמר, גייסו את כל הסבלנות שברשותכם ופתחו את הראש, משום שאת הדברים שנציין בחלק זה חשוב שתזכרו לרגע בו אתם מדברים עם חברת ההובלה.
ישנם קריטריונים עליהם אסור לאף לקוח לפסוח, גם אם הוא קיבל המלצה חמה אודות החברה מבן משפחה וגם אם הוא נוטה לסמוך על החברה בעיניים עצומות.

דאגו שהמוביל איתו קבעתם יגיע ביום ההובלה

ישנן חברות הובלה רבות אשר נוהגות לתמחר את עבודתן במחיר נמוך, בכדי לזכות דבר ראשון בעבודה. בשלבים מאוחרים יותר, אם נכנסת עבודה שמשתלמת להם יותר מההובלה שלכם, הם פשוט ייקחו אותה, ואליכם לא יגיעו במועד הרצוי.
במקרים הטובים יותר יתקשר המוביל לבטל איתכם, אך לרוב הם אפילו לא יטרחו לעדכן אתכם ואתם תמתינו לו לשווא ביום ההובלה עד שתבינו כי הוא לא מגיע .

כיצד להימנע מהמקרה?

כדי שאתם לא תכנסו לסטטיסטיקה של צרכנים אשר נפגעו מהובלה אותה הם בצעו, עליכם לדאוג להסכם עבודה כתוב ולהוסיף בו סעיף, כי במידה ולא יופיעו המובילים יהיה עליהם לפצות אתכם בסכום העומד על 1000 ₪.

גניבות ביום המעבר לדירתכם החדשה

לא פעם פורסמו בכלי התקשורת מתחזים אשר הציגו עצמם כחברת הובלות, וביום ההובלה לאחר איסוף הציוד מהדירה, הם נעלמו כלא היו והמשפחות שנעזרו בשרותיהם, איבדו את כל ציודם ונותרו ללא כל. גם גניבות קטנות יותר של מובילים זמניים היא תופעה מוכרת ממנה יש להיזהר.

כיצד להימנע מהמקרה

על מנת שלכם זה לא יקרה במעבר דירה, בדקו היטב אודות החברה הן ברשת האינטרנט והן ברשם החברות, וודאו כי היא אכן פועלת כדת וכדין. עוד כדאי, כי את כל הציוד יקר הערך שלכם (בין היתר תכשיטים וזהב), כדאי שתיקחו איתכם ברכבכם הפרטי ואל תפקירו אותו בידי המובילים.

שלא יסחטו אתכם ביום המעבר

את הצעת המחיר יציג לכם העובד או בעל החברה במעמד השיחה אותה תנהלו איתו.
ביום ההובלה לאחר שהעמיס המוביל את הציוד, הוא עלול לסחוט אתכם ולדרוש מחיר גבוה מהמחיר אותו סיכמתם במעמד השיחה ומשום שאתם כבר ביום ההובלה, לכאורה לא תהיה לכם ברירה אלא להסכים לתוספת התשלום.

כיצד להימנע מהמקרה

במעמד השיחה הציגו בפני המוביל את הציוד שקיים ברשותכם, את הקומה בה אתם גרים ואת הקומה אליה אתם עוברים וחתמו על הסכם עבודה המפרט המדגיש את כל פרטי המעבר, כך לא תשאירו למוביל פתח לתירוץ אודות העלאת המחיר בו במקום.
אם בכל זאת הוא מתעקש על מחיר גבוה יותר, אזרו אומץ, הגידו לו להוריד את הציוד וותרו על ההובלה, על פי רוב הם יבינו שאתם רציניים, יוותרו על התוספת ויתחילו בנסיעה.

רכבי ההובלה קטנים מידי

ישנם רכבי הובלה בגדלים שונים ובכל רכב ניתן להעמיס ציוד בסדר גודל משתנה. אם חברת ההובלה תגיע אליכם עם כלי רכב קטן אשר לא מכיל את כל הציוד שברשותכם, אתם עלולים להעביר יום שלם בהובלה, משום שהמובילים יאלצו לעשות אותה מספר פעמים.

כיצד להימנע מהמקרה

בררו בטרם עת עם אילו רכבים עובדת החברה, ישנן חברות רבות אשר מחזיקות בכלי רכב רבים ומגוונים ובגדלים שונים, כך שכל עוד תגדירו את היקף הציוד שלכם, תוכל החברה להתאים את המשאית.

ביטוחים בעת מעבר הדירה

הציוד אותו צברתם במהלך השנים יקר לכם מכל וביום ההובלה אתם "מפקירים" אותו בידיים זרות של בעלי מקצוע, מיומנים ככל שיהיו תאונות אנוש עלול לקרות. לא פעם החליקה למוביל הפלזמה מהידיים או שכלי הרכב בו נהגו התנגש חזיתית בכלי רכב אחר והציוד שאוחסן במשאית ניזוק.
אם לא השכלתם לרכוש פוליסת ביטוח המבטחת את כלל הציוד שלכם , הרי שמשלב זה תאלצו "לרדוף" אחרי המובילים כדי לקבל פיצויי.

כיצד להימנע מהמקרה

על מנת שלא תזדקקו "לטובות של המובילים" ולא תאלצו לרדוף אחריהם בזמן אמת, בטחו את הציוד אותו אתם מעבירים. את פוליסת הביטוח אתם יכולים לרכוש ישירות מבעלי החברה.

לסיכום

כדי שיום ההובלה שלכם יעבור בשלום וללא תקלות שלא תוכלו להתגבר עליהם, אמצו את הקריטריונים הבאים ופעלו על פיהם

מחפש בעל מקצוע בתחום?
מלא את הפרטים וקבל הצעה מבעלי המקצוע של מרכז סוגרים הכל לדירה:

תאריך כניסה / שיפוץ
שרותים ומוצרים להם אני זקוק עכשיו*

באותו נושא:

ארון מראה לאמבטיה
ארון מראה לאמבטיה: הפתרון המושלם לסדר ולדברים הקטנים בחדר הרחצה
חיפוי עץ לקיר – בדיוק השינוי שאתם זקוקים לו
חיפוי עץ לקיר - העיצוב שאתם רוצים בבית!
דק למרפסת המושלמת
דק למרפסת המושלמת
11 דברים חדשים באתר החדש של סוגרים הכל לדירה!
11 דברים חדשים באתר החדש של סוגרים הכל לדירה!
ארון אמבטיה גודל 100 ס"מ - 7 אפשרויות שיעשו לכם סדר!
6 סוגי ארונות אמבטיה בגודל 100 ס"מ לחדר האמבטיה שלך!
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר
6 דברים שאתם חייבים לדעת כדי לרכוש ארונות הזזה
סוגי מזגנים
הצעת מחיר למיזוג אוויר – כל מה שאתם צריכים לדעת
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

הטבות בלעדיות באירועי קנייה קבוצתית לרכישת ריהוט, מוצרי חשמל ועוד!

מבצעים והטבות שעשויים לעניין אותך