לשירות לקוחות חייגו

072-2222191

לשירות לקוחות חייגו 072-2222191

מהי מערכת מיזוג VRF ומתי כדאי להתקין אחת כזו בבית שלכם?

מערכת מיזוג VRF היא מהמערכות החדשניות שנכנסו לשוק מיזוג האוויר בשנים האחרונות, והיא הולכת ותופסת תאוצה גדולה יותר ויותר ככל שהזמן עובר. מהי מערכת מיזוג VRF והאם כדאי להתקין מערכת כזו בבית שלכם – במאמר שלפניכם.
מהי מערכת מיזוג VRF ומתי כדאי להתקין אחת כזו בבית שלכם?

מהי מערכת מיזוג VRF?

מערכות מיזוגVRF  הן מערכות מודולריות, כלומר מאפשרות שימוש במספר מאיידים משתנה, ועל ידי כך מאפשרות קירור או חימום יעיל יותר של הבית ומקטינות בצורה משמעותית את צריכת האנרגיה של המזגן. ההבדל בין מערכותVRF  למערכות מיזוג אחרות הוא השימוש במספר מאיידים במקום מאייד אחד, והאפשרות להתקין יחידות אוורור פנימיות בגדלים שונים, הניתנות לשליטה כל אחת בנפרד.

VRF  או אינוורטר?

מזגניVRF  פועלים בצורה דומה למזגני אינוורטר ומשנים את תפוקת המדחס בהתאם לצורך, באופן רציף וללא הפסקות בפעולת המנוע, שגורמות לצריכת חשמל גדולה יותר בעת הפעלה מחודשת שלו. ההבדל העיקרי בין שני סוגי המזגנים הוא נקודת הפיצול בצנרת המיזוג הפנימית, שבמזגני VRF  נמצאת קרוב ליחידות הפנימיות ומאפשרת גמישות התקנה גדולה יותר, עלויות התקנה נמוכות יותר ואיתור פשוט יותר של תקלות ותיקונן.

כל היתרונות של מערכות VRF

במקביל לעלייה בפופולאריות של מזגני האינוורטר, גם מזגני VRF הופכים פופולאריים יותר ויותר בזכות כמה סיבות מרכזיות:

  • חיסכון בצריכת האנרגיה – מערכות מיזוג VRF מתוכננות לצרוך פחות אנרגיה ממערכת מיזוג רגילה, בלי לפגוע ברמת המיזוג. בזכות צריכת האנרגיה הנמוכה התקנת מערכות VRF  משתלמת בטווח הארוך, למרות שמחירן גבוה יותר ממחירן של מערכות מיזוג אחרות.
  • שליטה על הטמפרטורה והלחות – מערכת מיזוגVRF  מקררת או מחממת כל חלל באופן מדויק, בהתאם לטמפרטורה המבוקשת, גם כאשר פועל, לדוגמא, רק מאייד אחד המקרר שני חללים נפרדים. בנוסף, המערכת עורכת באופן אוטומטי בקרה למידת הלחות בחדר ודואגת לאיזונה.
  • התקנה גמישה – את היחידות הפנימיות של ערכות VRF  ניתן להתקין באופן גמיש, בהתאם לצרכי הדיירים ומידת הנוחות שלהם. היחידות הפנימיות מעוצבות ונסתרות וניתנות לשילוב אסתטי בכל חלל.
  • מערכת חכמה – מערכת השליטה במזגניVRF  מתחברת בצורה מלאה למערכות שליטה חכמות, ולא רק מתג ההדלקה והכיבוי.
  • חימום וקירור בו זמני – מערכות מיזוג VRF  הן מערכות המיזוג היחידות המאפשרות Heat Recovery, כלומר חימום וקירור בו זמנית, שנמצא כיעיל מאוד בחדרי מחשב גדולים ומקומות ציבוריים.
  • פעולה שקטה – אחד הדגשים הניתנים היום במערכות מיזוג מתקדמות הוא הפעולה השקטה שלהן. בזכות המבנה הייחודי של מערכותVRF   המאיידים המותקנים בחוץ פועלים בהרבה פחות רעש ממזגנים אחרים.

כדאי או לא כדאי מערכת VRF, זאת השאלה

אם כבר החלטתם להשקיע במערכת מיזוג אוויר טובה בבית שלכם, VRF  היא מערכת מיזוג האוויר  המוצלחת ביותר שיש היום. אמנם מחיר המערכת עדיין יקר יותר ממחיר מערכות מיזוג אוויר אחרות – וכנראה שזה ישתנה בשנים הקרובות, כשהמחיר ילך וירד, אך עלות ההתקנה שלה נמוך בצורה משמעותית מעלות התקנת מערכת אינוורטר, לדוגמא, כפי שציינו קודם לכן, וההבדל בצריכת האנרגיה הוא כה משמעותי שעלות המערכת תחזיר את עצמה תוך שנים ספורות.

בניגוד למערכות אינוורטר, גם אם רכשתם דירה חדשה מקבלן שיש בה הכנה בסיסית למערכת מיזוג אוויר, לא תצטרכו להוסיף כסף על התאמת ההכנה למערכת מיזוג האוויר, בזכות אותה גמישות בהפרדת הצינורות הפנימיים, כפי שציינו קודם לכן.

כלומר, בשורה התחתונה – זה כדאי.

מחפש בעל מקצוע בתחום?
מלא את הפרטים וקבל הצעה מבעלי המקצוע של מרכז סוגרים הכל לדירה:

תאריך כניסה / שיפוץ
שרותים ומוצרים להם אני זקוק עכשיו*

באותו נושא:

ארון מראה לאמבטיה
ארון מראה לאמבטיה: הפתרון המושלם לסדר ולדברים הקטנים בחדר הרחצה
חיפוי עץ לקיר – בדיוק השינוי שאתם זקוקים לו
חיפוי עץ לקיר - העיצוב שאתם רוצים בבית!
דק למרפסת המושלמת
דק למרפסת המושלמת
11 דברים חדשים באתר החדש של סוגרים הכל לדירה!
11 דברים חדשים באתר החדש של סוגרים הכל לדירה!
ארון אמבטיה גודל 100 ס"מ - 7 אפשרויות שיעשו לכם סדר!
6 סוגי ארונות אמבטיה בגודל 100 ס"מ לחדר האמבטיה שלך!
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר
6 דברים שאתם חייבים לדעת כדי לרכוש ארונות הזזה
סוגי מזגנים
הצעת מחיר למיזוג אוויר – כל מה שאתם צריכים לדעת
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

הטבות בלעדיות באירועי קנייה קבוצתית לרכישת ריהוט, מוצרי חשמל ועוד!

מבצעים והטבות שעשויים לעניין אותך