לשירות לקוחות חייגו

072-2222191

לשירות לקוחות חייגו 072-2222191

מיזוג אויר: אינוורטר / מולטי אינוורטר – מה זה בכלל?

המזגנים החדישים והמתקדמים ביותר עובדים בשיטה קצת אחרת, שנקרא אינוורטר, או מולטי-אינוורטר, ואנחנו כאן כדי לספר לכם עליה כל מה שצריך לדעת.
מערכות מיזוג אוויר

האם ידעתם שמערכת מיזוג האוויר שלכם היא כבר בת מאה? כלומר, לא המזגן עצמו אלא שיטת הקירור שבה משתמשים ברוב המזגנים, שהומצאה לפני מאה שנים ומשמשת ברוב המזגנים עד היום. המזגנים החדישים והמתקדמים ביותר עובדים בשיטה קצת אחרת, שנקרא אינוורטר, או מולטי-אינוורטר, ואנחנו כאן כדי לספר לכם עליה כל מה שצריך לדעת.

מה זה אינוורטר?

טכנולוגיית האינוורטר, או באנגלית- INVERTER, פועלת על זרם ישיר שמפעיל את מנוע המזגן בכוח אחיד בקצבים שונים, בניגוד לטכנולוגית המיזוג המיושנת הפועלת על זרם חילופין הגורם לכיבוי והדלקה של המדחס. אם ננסה להסביר זאת במילים פשוטות ובצורה פשטנית נגיד שמזגני האינוורטר והמולטי אינוורטר מווסתים את ההספק החשמלי של מנוע המזגן, מורידים את צריכת האנרגיה של המזגן ומאריכים את חיי המנוע.

מזגני מולטי אינוורטר מצוידים בכמה מנועים, וניתן להפעיל כל מנוע בנפרד, כך שהוא מתאים כמערכת מיזוג מרכזית או מיני מרכזית, בבית או במקום העבודה, בלי לשלם על קירור החלל כולו ותוך שליטה מוחלטת בטמפרטורה בכל חדר או חלל בנפרד.

חלקי המזגן

כל מזגן מרכב מכמה חלקים: מדחס, שסתום התפשטות, מאייד, מאווררים ומערכת בקרה. בוא נראה כיצד מזגני אינוורטר ומולטי אינוורטר שונים ממזגנים אחרים.

  • במזגנים שאינם מזגני אינוורטר, השליטה בטמפרטורה נעשית על ידי כיבוי והדלקה של המדחס, כדי להפסיק ולהתחיל את פעולת הקירור. התוצאה היא עליה בצריכת האנרגיה של המזגן וקיצור חיי המדחס בשל המאמץ התכוף של ההדלקה המחודשת. מזגני אינוורטר אינם מכבים את המדחס אלא מקטינים את ההספק החשלי שלו כך שמהירות סיבוב המדחס קטנה אך הוא אינו נכבה. התוצאה היא חיסכון של כ- 30% בצריכת האנרגיה בהשוואה למזגן רגיל והארכת חיי המדחס באורח ניכר.
  • במזגני אינוורטר שסתום ההתפשטות, דרכו מוזר הגז המקורר מהמדחס אל המאייד, הוא שסתום אלקטרוני, ולא גומי כמו במזגנים רגילים. התוצאה: זרימת גז מדויקת ויעילה הרבה יותר.
  • מערכת הבקרה המתקדמת של מזגני אינוורטר, המוח של המזגן, היא השולטת בפעולת המדחס ומאפשרת את החיסכון בצריכת האנרגיה שהזכרנו קודם לכן.

יתרונות מזגני האינוורטר

היתרון המרכזי של התקנת מזגן אינוורטר ומולטי אינוורטר היא בחיסכון של כשליש מצריכת האנרגיה מול מזגן רגיל, אבל זה לא היתרון היחיד. מערכת מיזוג בטכולוגיית אינוורטר מאפשרת לשמור על טמפרטורה קבועה ויציבה, ונחשבת לידידותית לסביבה יותר ממערכות מיזוג אחרות. מזגני אינוורטר עדיין יקרים יותר ממזגנים רגילים, אך אם מדובר במערכת מיזוג שעובדת הרבה שעות, ההשקעה הראשונית מוחזרת מהר מאוד בזכות החיסכון בצריכת האנרגיה.

מידע נוסף:

מערכת מיזוג אוויר VRF

 

מחפש בעל מקצוע בתחום?
מלא את הפרטים וקבל הצעה מבעלי המקצוע של מרכז סוגרים הכל לדירה:

תאריך כניסה / שיפוץ
שרותים ומוצרים להם אני זקוק עכשיו*

באותו נושא:

ארון מראה לאמבטיה
ארון מראה לאמבטיה: הפתרון המושלם לסדר ולדברים הקטנים בחדר הרחצה
חיפוי עץ לקיר – בדיוק השינוי שאתם זקוקים לו
חיפוי עץ לקיר - העיצוב שאתם רוצים בבית!
דק למרפסת המושלמת
דק למרפסת המושלמת
11 דברים חדשים באתר החדש של סוגרים הכל לדירה!
11 דברים חדשים באתר החדש של סוגרים הכל לדירה!
ארון אמבטיה גודל 100 ס"מ - 7 אפשרויות שיעשו לכם סדר!
6 סוגי ארונות אמבטיה בגודל 100 ס"מ לחדר האמבטיה שלך!
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר
6 דברים שאתם חייבים לדעת כדי לרכוש ארונות הזזה
סוגי מזגנים
הצעת מחיר למיזוג אוויר – כל מה שאתם צריכים לדעת
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

הטבות בלעדיות באירועי קנייה קבוצתית לרכישת ריהוט, מוצרי חשמל ועוד!

מבצעים והטבות שעשויים לעניין אותך