לשירות לקוחות חייגו

072-2222191

לשירות לקוחות חייגו 072-2222191

חשיבותו של בדק בית

עומדים לקראת מעבר דירה לדירה מקבלן או דירה משופצת, אתם חייבים לבצע בדיקת בדק בית. על הבדיקה, חשיבותה הבדיקה, מה בודקים ולא פחות חשוב מי מבצע את הבדיקה.
המרכז למעבר דירה נס ציונה

המונח "בדק בית" ודאי מוכר לרובנו, ובדרך כלל נדע להסבירו באופן כללי: בדיקת דירה לפני הרכישה. אלא שבדיקה זו ניתן, מומלץ ואפילו חובה לבצע גם לאחר רכישת דירה חדשה מקבלן או לאחר שיפוץ דירה. מה בודקים בבדק בית, מי מוסמך לבצע את הבדיקה, מה החשיבות של ביצוע בדק הבית על שאלות אלי ועוד המומחים שלנו יענו במאמר הבא.

מה בודקים?

ישנם כמה תחומים שאותם ניתן לבדוק:

  • בראש ובראשונה בודקים כי הבניה נעשתה בהתאם לתוכניות המקוריות ולאישורים שהתקבלו. לעיתים ישנן חריגות מהתוכניות המקוריות, במודע או שלא במודע, דבר שעלול לגרום לכם, כקונים, עוגמת נפש והסתבכות עם הרשויות.
  • שנית, מבוצעת בדיקה סביבתית שמטרתה לאתר ליקויים בחשמל, בדיקה של מקורות רטיבות בדירה, במידה וקיימים כאלה, ובדיקה של פליטת גז ראדון.
  • בדיקה נוספת המבוצעת היא בדיקה הנדסית, וכמשתמע משמה, היא מבוצעת על-ידי מהנדסים מומחים, ומטרתה לאתר ליקויים וחריגות בתחומים שונים, כמו צנרת, חשמל ועוד.
  • עוד בדיקה שתעניין חלק מרוכשי הדירות היא בדיקה של איזור המגורים וביצוע מעקב אחר התנהלות השכנים והדיירים בבניין, שיקול שאין לזלזל בו לקראת רכישה של דירה חדשה בשכונה שאינכם מכירים

מדוע חיוני לבצע בדק בית

לפני שאתם רוכשים דירה או לפני שאתם נכנסים לדירה חדשה מקבלן, תרצו בודאי להיות בטוחים שאין בה ליקויים. כדאי לוודא שהדירה בנויה בהתאם לתוכניות ושאין בה ליקויים חמורים כגון בעיות בידוד, אטימות לקויה וכדומה, לצורך כך תצטרכו להיעזר בחברה מקצועית, שהמומחיות שלה היא בדיקת דירות ושמירה על זכויות הקונה. בדק בית נועד לאפשר לכם לקנות דירה בידיעה ברורה שאין בבית ליקויים חמורים, ובמידה ונמצאו כאלה, לחייב את המוכר או את הקבלן שממנו נקנתה הדירה, לתקנם על חשבונו, לפני רכישת הדירה או לפני הכניסה אליה.

על חברות בדק הבית

כפי שהזכרנו קודם, קיימות בשוק חברות שונות המעסיקות אנשי מקצוע, מהנדסים, חשמלאים ועוד, המציעות לבצע עבורכם את הבדיקה לפני רכישת הדירה או לאחר קבלת המפתח מהקבלן. חשוב לוודא כי בחרתם בחברה ידועה בעלת שם ונסיון בביצוע בדיקות מעין אלה, ושמועסקים חברה זו מהנדסים המתמחים בתחום זה. כמו כן חשוב לבדוק כי החברה אליה אתם פונים הינה חברה מאושרת ובעלת רישיון עסק ובמידה והוא אינו מוצג במשרדיה כדאי לבקש לראותו, שכן חברה שאינה מורשית מסמכיה אינם תקפים ולא תוכלו להשתמש בהם בפניה לקבלן או למוכר ממנו אתם רוצים לקנות את הדירה.

העיקר שיהיה מעבר קל!

מחפש בעל מקצוע בתחום?
מלא את הפרטים וקבל הצעה מבעלי המקצוע של מרכז סוגרים הכל לדירה:

תאריך כניסה / שיפוץ
שרותים ומוצרים להם אני זקוק עכשיו*

באותו נושא:

ארון מראה לאמבטיה
ארון מראה לאמבטיה: הפתרון המושלם לסדר ולדברים הקטנים בחדר הרחצה
חיפוי עץ לקיר – בדיוק השינוי שאתם זקוקים לו
חיפוי עץ לקיר - העיצוב שאתם רוצים בבית!
דק למרפסת המושלמת
דק למרפסת המושלמת
11 דברים חדשים באתר החדש של סוגרים הכל לדירה!
11 דברים חדשים באתר החדש של סוגרים הכל לדירה!
ארון אמבטיה גודל 100 ס"מ - 7 אפשרויות שיעשו לכם סדר!
6 סוגי ארונות אמבטיה בגודל 100 ס"מ לחדר האמבטיה שלך!
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר
6 דברים שאתם חייבים לדעת כדי לרכוש ארונות הזזה
סוגי מזגנים
הצעת מחיר למיזוג אוויר – כל מה שאתם צריכים לדעת
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר
ארונות הזזה - המדריך המלא לקבלת הצעת מחיר

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

הטבות בלעדיות באירועי קנייה קבוצתית לרכישת ריהוט, מוצרי חשמל ועוד!

מבצעים והטבות שעשויים לעניין אותך